TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачи на Барселона побараа статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

Спортски - 28.10.2021

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски вчера одбрани пенал против Барселона и така помогна на својот Рајо Ваљекано да дојде до победа од 1:0. Но, после натпреварот Димитриевски стана херој и на Каталонците кои притискаа да си замине Куман.

„Статуа за Димитриевски пред „Кам Ноу“– ни ги исполни соништата на сите Каталонци!“

Sport 1

Статуа за Дон Столе Димитриевски кога ќе освоиме ЛШ во 2050-та

Оff.net

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на сите каталонци (ФОТО)

24Фудбал

„Дон Столе Димитриевски – еден од нас, заслужува статуа“

Спортклуб

Столе е херојот на фановите на Барса – статуа за Димитриевски пред „Камп Ноу“

SportMedia

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на сите каталонци (ФОТО)

Курир

Zoom

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Дерби - 28.10.2021

Роналд Куман веќе е поранешен тренер на Барселона, а раководството на клубот има јасна визија за тоа кој треба да го наследи и биде долгорочно решение. „Мундо Депортиво“ тврди дека Барса веќе одлучила за привремениот и иден тренер на клубот, а тоа ...

Серхи Бархуан ќе ја води Барса на следните три меча, а потоа – доаѓа легендата!

Спортклуб

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Курир

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман

Алсат-М

По поразот од Рајо Ваљекано, Барселона го отпушти Роналд Куман

Курир - 28.10.2021

Холанѓанецот Роналд Кумен повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта меѓу 27 и 28 октомври. – Претседателот на клубот, Жоан Лапорта, ја соопшти одлуката по поразот од Рајо Ваљекано.

Барселона го отпушти Роналд Куман

Република

Барселона го отпушти тренерот Куман

Независен

Барселона го отпушти тренерот Куман

Опсервер

КУМАН СИ ОДИ ОД БАРСЕЛОНА Раководството на клубот е незадоволно од резултатот

+инфо

Барселона го отпушти Куман

Zoom

Куман веќе не е тренер на Барселона

Нетпрес

Нова ТВ Бриф Денешен MakPress

Барселона остана без тренер: Тројца кандидати се споменуваат како можни наследници на Роналд Куман

Точка - 28.10.2021

Холанѓанецот на вкупно 67 натпревари остварил 40 победи, 16 порази и 11 реми. Роналд Куман повеќе не е тренер на ФК Барселона, соопшти клубот. Претседателот Џоан Лапорта ја донел одлуката по поразот од Рајо Ваљекано кој се случи синоќа.

ВИДЕО: Македонец му пресуди на Куман во Барселона, „Каталонците“ почнаа потрага

Дриблинг

Столе јунак против Барселона, му одбрани пенал на Депај

Оff.net

Димитриевски му одбрани пенал на Депај, Рајо Валјекано ја сруши Барселона (ВИДЕО)

Дерби

ВИДЕО: Столе му фати пенал на Депај, Барса киксна и кај Рајо!

Gol.mk

Димитриевски му одбрани пенал на Депај, Рајо ја победи Барселона! (ВИДЕО)

МКД

Столе ги „смрзна“ играчите на Барса, погледнете што промаши Гави (Видео)

Спортманија

Спортманија +инфо Курир Спортманија 24Фудбал Спортклуб Дриблинг SportMedia

Столе одбрани пенал, Фалкао го реши Пике, Рајо подобар од „мизерната Барса“ (ВИДЕО)

Екипа - 27.10.2021

Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ја продолжија мизеријата на Барселона во годинашната сезона, откако во 11. коло славеа со 1-0. Еден од најзаслужните за победата на тимот од Мадрид, беше македонскиот голман кој во 72.

Како во најдобрите денови – Фалкао си поигра со Пике за водство на Рајо (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Фалкао си поигра со Пике па го матираше Тер Штеген

Дриблинг