TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дејвис го здрма Њу Орлеанс со брутално забивање (Видео)

Дерби - 20.04.2018

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс е пред пласман во втората рунда на плејофот во западната конференција, откако рано утрово по трет пат го нокаутираше Портланд Трејл Блејзерс. Домашниот тим имаше четворица играчи со 16 или повеќе поени со што си ја ...

Голден Стејт и Њу Орлеанс на една победа до „метла“ и полуфинале во Западот (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2018

Голден Стејт поведе со 3-0 против Сан Антонио откако утрово славеше со 97-110 на гостувањето кај „Мамузите", до 3-0 стигна и Њу Орлеанс, „Пеликаните" пред своте фанови триумфираа со 119-102 над Портланд Во тажна атмосфера и без тренерот Грег ...

Мајами поразен на домашен терен: Филаделфија поведе со 2-1 (Видео)

Дерби - 20.04.2018

Мајами Хит на домашен терен иако ја имаше иницијативата, на крај не издржа на притисокот од гостите од Филаделфија и на крај изгуби со резултат од 108:128. Натпреварот во „Американ Ерлајнс Арена“ беше еден од најинтересните натпревари одигран оваа ...

(ВИДЕО) Филаделфија поведе против Хит, Вориорси до трета победа против Спарси

Спортклуб - 20.04.2018

Филаделфија синоќа како гостин славеше над Мајами Хит со 108:128, па поведе со 2:1 во четвртфиналната серија од Источната конференција. Мечот во „Американ Ерлајнс Арена“ беше одлучен во последната делница.

Сиксерс се отпорни на „жешко“ (ВИДЕО)

SportMedia - 20.04.2018

Иако резултатот изгледа висок, овој натпревар, прв во Мајами, беше решен дури во последниот период, во кој едноставно домашната екипа како да „закочи“. Реализираа „жешките“ само 14. поени во тој дел од играта.

ВИДЕО: Ембид се врати за водство над Мајами, дуото Миротиќ-Дејвис го растури Портланд

Gol.mk - 20.04.2018

Филаделфија 76ерс ја врати предноста во дуелот со Мајами Хит во првото коло од НБА плеј-офот. Изминатата вечер на теренот се врати Џоел Ембид кој постигна 23 поени и ја предводеше својата екипа во втора победа во серијата.

Видео: Ноќ на кариерата за Никола Миротиќ, Голден Стејт и Њу Ореланс ги дели само победа од 1/4 финалето

Спортски - 20.04.2018

И во ноќта која е зад нас во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Голден Стејт дојде на чекор од пласман во ¼ финалето во плеј-офот откако ја забележаа и третата победа против Сан Антонио Спарс.

Њу Орлеанс на праг на сензација, Голден стејт го гази Сан Антонио! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.04.2018

Кој ќе речеше дека во Њу Орлеанс пеликанс има потенцијал да дотурка и до второто коло од плејофот, во моментите кога не се знаеше ни дали воопшто ќе се пласираат меѓу најдобрите осум на Западот.

Голден Стејт и Њу Орлеанс на победа од конференциското полуфинале

Сител - 20.04.2018

Екипите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на една победа од пласман во следната рунда на НБА плејофот, односно конференциското полуфинале. Шампионот Голден Стејт до третата победа против Сан Антонио стигна со со победата од 110-97 на гостински терен ...

НБА: Портланд пред елиминација, Дејвис игра во животна форма

Кајгана - 20.04.2018

Уште една НБА вечер е зад нас во која се одиграа три натпревари од плејоф разигрувањето. Во Западната конференција полека се дефинираат фаворитите и станува јасно кои тимови ќе се сретнат во следната рунда.

Вориорс и Пеликанс на чекор до 2 рунда, Сиксерс повторно водат

Basketball - 20.04.2018

Кевин Дјурант постигна 26 поени, со 9 скока и 6 асистенции во победата на Голден Стејт против Сан Антонио со 97:110. Домашните се уште жалат за сопругата на тренерот Грег, Ерин Попович која што неодамна почина, а стратегот не беше на клупата.

Нова бламажа на Портланд…, Голден стејт на чекор од следна рунда

Екипа - 20.04.2018

Кошаркарите на Портланд се наоѓаат пред елиминација на стартот од НБА плеј-офот. Синоќа во Њу Орлеанс одиграа уште една скромна партија, загубија со 119-102, па Пеликанс сега имаат предност од 3-0 во серијата.

Голден Стејт продолжува по распоред

Стандард - 20.04.2018

Кевин Дурант заврши со 26 поени, 9 скока и 6 асистенции за победата на Голден Стејт со 110:97 на гостувањето против Сан Антонио во дуелот од првото коло на плејофот во Западната конференција на НБА.

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Курир - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. „Воините“ го освоија своето прво гостување во Сан Антонио со 110:97, по 26 поени на Кевин Дурант и 19 на Клеј ...

Миротиќ му пресуди на Портланд, Шариќ одличен, ГСВ подготви метла за СА (Видео)

TopSport - 20.04.2018

Филалделфија го врати брејкот и води во серијата против Мајами 2:1, додека Голден Стејт и Њу Орлеанс и во третите натпревари забележаа победи над Сан Антонио, односно Њу Орлеанс. Во трите натпревари блескаа играчите родени на просторите на поранешна ...

Лејкерс ќе го ангажира Леброн Џејмс!?

Sport 1 - 19.04.2018

Лос Анџелес лејкерс во наредната сезона би можеле да бидат еден од најголемите кандидати за титулата во НБА. Познатиот новинар на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски, кој има голем број ексклузивни информации од најсилните лиги во светот, вели дека Лејкерс ...

Леброн Џејмс „експлодираше“ со 46 поени против Индијана

24 Вести - 19.04.2018

Леброн Џејмс влезе во вистинско плејоф-издание, прикажувајќи маестрална партија во победата на Кливленд над Индијана со 100-97. Најпопуларниот кошаркар на денешницата постигна 46 поени, 12 асистенции и пет скока, шутирајќи со 70-процентна успешност.

Леброн: Треба повеќе да работиме

Локално - 19.04.2018

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот тим остварена против Индијана во 1.коло од НБА плејофот. Кливленд ноќеска славеше со 100:97 и изедначи на 1-1 во серијата прв до четири победи.

Мајами поразен на домашен терен: Филаделфија поведе со 2-1

Точка - 20.04.2018

Мајами Хит на домашен терен иако ја имаше иницијативата, на крај не издржа на притисокот од гостите од Филаделфија и на крај изгуби со резултат од 108:128. Натпреварот во „Американ Ерлајнс Арена“ беше еден од најинтересните натпревари одигран оваа ...

НБА: Портланд пред елиминација, Дејвис игра во животна форма

Локално - 20.04.2018

Уште една НБА вечер е зад нас во која се одиграа три натпревари од плејоф разигрувањето. Во Западната конференција полека се дефинираат фаворитите и станува јасно кои тимови ќе се сретнат во следната рунда.

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

+инфо - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа ...

Леброн: Треба повеќе да работиме

Либертас - 19.04.2018

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот тим остварена против Индијана во 1.коло од НБА плејофот. Кливленд ноќеска славеше со 100:97 и изедначи на 1-1 во серијата прв до четири победи.

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Канал5 - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. „Воините“ го освоија своето прво гостување во Сан Антонио со 110:97, по 26 поени на Кевин Дурант и 19 на Клеј ...

Леброн: Треба повеќе да работиме

Слободен Печат - 19.04.2018

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот тим остварена против Индијана во 1.коло од НБА плејофот. Кливленд ноќеска славеше со 100:97 и изедначи на 1-1 во серијата прв до четири победи.

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

А1 On - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. „Воините“ го освоија своето прво гостување во Сан Антонио со 110:97, по 26 поени на Кевин Дурант и 19 на Клеј ...

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Алсат-М - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. „Воините“ го освоија своето прво гостување во Сан Антонио со 110:97, по 26 поени на Кевин Дурант и 19 на Клеј ...

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Sport M - 20.04.2018

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите серии. „Воините“ го освоија своето прво гостување во Сан Антонио со 110:97, по 26 поени на Кевин Дурант и 19 на Клеј ...