TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановската полиција бркаше прекршители на полицискиот час

Кумановски м. - 25.03.2020

СВР Куманово поднесе кривични пријави против А.С.(39) од с.Водоврати, Градско и С.С.(35) од с.Ќојлија, Петровец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Со „мерцедес“ бегале на полицијата за време на полицискиот час во Кумановo

24Инфо - 25.03.2020

СВР Куманово поднесе кривични пријави против А.С.(39) од с.Водоврати, Градско и С.С.(35) од с.Ќојлија, Петровец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Не го почитувале полицискиот час, па бегале од полиција

Kumanovo News - 25.03.2020

Пријавените, на 22.03.2020 во 23.10 часот за време на епидемија од коронавирус прогласена на територијата на Македонија, постапил спротивно на забраната за движење на населението од 21.00 до 06.00 часот, односно се движеле со патничко возило ...