TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин донираше 9,2 милиони долари за изградба на училиште во Дагестан кое ќе го носи името на …

IPON - 13.06.2019

Рускиот претседател Владимир Путин донираше 9,2 милиони долари за изградба на училиште во Дагестан, кое ќе го носи името на актуелниот шампион на УФЦ, Хабиб ...

Хабиб: Мек Грегор ме перколнуваше да не го убијам

IPON - 12.06.2019

Хабиб Нурмагомедов (27-0, 11-0 УФЦ) се подготвува за втората одбрана на УФЦ-титулата во лесна категорија против Дастин Пориер (25-5, 17-4 УФЦ) на 7 септември во Абу Даби. И на најваната прес-конференција што се одржа во Лондон не можеше да го ...

Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!

TopSport - 12.06.2019

Рускиот претседател Владимир Путин го одобри планот од 600 милиони рубљи (нешто над 8 милион иевра), за изградба на ново училиште во Дагестан кое ќе го носи името на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов.

Хабиб Нурмагомедов и Дастин Пориер го имаа првото соочување (ВИДЕО)

IPON - 12.06.2019

Денес на прес-конференција во Лондон се соочија борците на УФЦ 242. Непоразениот шампион Хабиб Нурмагомедов ќе се бори против привремениот шампион Дастин Пориер на 7 септември во Абу Даби.

Историјата на Даниел Кормиер (ВИДЕО)

IPON - 12.06.2019

Даниел Кормиер е еден од најголемите борци што некогаш влегле во кафезот. Тој е поранешен двократен шампион во организацијата и во моментов ја има титулата во тешка категорија која ќе ја брани во август против Стипе Миочиќ на УФЦ 241.

Хабиб сака реванш со Мекгрегор: Треба да расчистиме некои работи

SportMedia - 11.06.2019

Хабиб Нурмагомедов изјави дека има недовршена работа со Конор Мекгрегор и сака да добие уште една борба со него. УФЦ шампионот наскоро ќе се врати во октагонот по 9-месечната суспензија. Тој веќе има закажано дуел со Дастин Порие во Абу Даби на 7 ...

Хабиб сака реванш со Мекгрегор: Треба да расчистиме некои работи

Скопје24 - 11.06.2019

Хабиб Нурмагомедов изјави дека има недовршена работа со Конор Мекгрегор и сака да добие уште една борба со него. УФЦ шампионот наскоро ќе се врати во октагонот по 9-месечната суспензија. Тој веќе има закажано дуел со Дастин Порие во Абу Даби на 7 ...

Хабиб: Новиот договор со УФЦ е еден од најдобрите во историјата на организацијата

IPON - 11.06.2019

Пред неколку дена големата ѕвезда на УФЦ го обнови договорот со организацијата и е повеќе од добра. Големиот шампион Хабиб Нурмагомедов имал само една преостаната борба од стариот договор со УФЦ, но го обнови пред средбата со Дастин Пориер во ...

Хабиб Нурмагомедов: Имаме недовршена работа со Конор Мек Грегор!

IPON - 11.06.2019

Хабиб Нурмагомедов потпиша нов договор со УФЦ и се враќа на УФЦ 242 во септември, за да брани титулата против Дастин Пориер, кој е привремен шампион. Во моментов, ѕвездата се подготвува за втората одбрана на појасот и рече дека сé уште има многу ...