TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се огласи тренерката која и го спаси животот на младата пливачка

Вечер Прес - 23.06.2022

Американската пливачка Анита Алварез (25 години) ја шокираше јавноста откако на светското првенство во Будимпешта се онесвести додека ја изведуваше својата вежба . На крајот животот и го спаси тренерката која скокна во водата и некако успеа да ја ...

Драма со среќен крај на СП во Будимпешта, американска пливачка спасена од давење

МКД

Драма на Светско првенство: Американска пливачка спасена од давење во последен момент🎥

Спортски

Американска пливачка изгубила свест и почнала да тоне, спречена голема трагедија

Слободен Печат

Американска пливачка спасена од давење на Светското првенство во Будимпешта

Сакам да кажам

Страшна сцена на светското првенство: Пливачка останала без свест и потонала на дното на базенот, спасувачите не реагирале - таа ѝ го спасила животот

Точка

Страшна сцена на СП: Американска пливачка се онесвестила и почнала да тоне, па херојски била спасена од Шпанката Фуентес (Видео)

Дерби

Спортманија Црнобело Локално Република

Пливачката Алварез и претходно ја губела свеста, истото и се случило и во Барселона!

Вечер Прес - 23.06.2022

Шокантната сцена која пристигна од Светското првенство од Будимпешта каде 25-годишната Американка Анита Алварез се онесвести за време на својот настап во базен, а потоа беше спасена од сигурна смерт од својата тренерка Андреа Фуентес, сосема ...

Драма во Будимпешта: Пливачка за малку ќе се удаваше – ова не е првпат да се онесвести!

СуперСпорт

Хорор на СП во Будимпешта: Пливачка се онесвести во базен, едвај и го спасија животот (фото)

Екипа

(ВИДЕО) Драма во Будимпешта: Пливачка се онесвести и потона, едвај ја спасија

Спортклуб

Шок во Будимпешта: Спречена голема трагедија на СП! (ФОТО)

Sport 1

Шокантни сцени од Светското првенство во Будимпешта

Sport M

Избегната трагедија на СП во Будимпешта

SportMedia

TopSport Макфакс MTM Вечер Прес Таратур

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

Опсервер - 23.06.2022

Американската натпреварувачка во синхронизирано пливање Анита Алварез колабираше за време на нејзиниот настап на Светското првенство во Будимпешта, Унгарија. Немилиот настан се случи во текот на вчерашниот натпреварувачки ден за време на финалето на ...

Пливачка почна да се дави на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот (ВИДЕО)

Курир

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

OhridNews

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

MakPress

(ВИДЕО) Пливачка се давеше на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот

Нетпрес

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

Во Центар

Спречена голема трагедија на СП: Пливачка се онесвести и потона на дното од базенот, тренерот ја спаси | ВИДЕО

Сител

+инфо ТВ21