TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлуката за затворање на три града во Србија во следните 24 часа

Макфакс - 26.03.2020

Лекарите во Србија сметаат дека сè уште не треба да бидат затворени трите града кои се најголеми жаришта на коронавирусот во Србија – Белград, Ниш и Ваљево – и дека таа мерка ќе се разгледа во следните 24 часа, вели советничката за медиуми на ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

А1 On - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за инфективни ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

Алсат-М - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот ...

Српските власти размислуваат да ги изолираат Белград, Ниш и Ваљево

24Инфо - 26.03.2020

Српските власти размислуваат да ги стават во целосна изолација градовите Белград, Ниш и Ваљево како најголеми жаришта на коронавирусот во оваа соседна земја. Детали околу новите мерки во битката со корнавирусот ќе бидат соопштени во текот на денот ...

Се затвораат Белград, Ниш и Ваљево? Две нови жртви од Ковид-19 во Србија

+инфо - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Ковид-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за ...

Во Србија има две нови жртви од коронавирус, вкупно шест

360 степени - 26.03.2020

Две нови жртви на коронавирусот се регистрирани во Србија во текот на минатата ноќ, со што вкупната бројка на починати сега изнесува шест лица, соопшти српското Министерство за здравство. Едниот пациент е 80-годишен маж кој бил на респиратор и кој ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

Либертас - 26.03.2020

– Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за ...

Две нови жртви од коронавирусот во Србија

Телма - 26.03.2020

Две лица заразени со коронавирусот починаа во изминатото деноноќие во Србија, соопштија од српското Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус.Станува збор за 80 годишен жител на Беглрад и 62 годишна жена ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

Опсервер - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за инфективни ...

Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени?

Курир - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за инфективни ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

Нетпрес - 26.03.2020

Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за инфективни ...

Две нови жртви во Србија, наскоро одлука дали Белград, Ниш и Ваљево ќе бидат затворени

MakPress - 26.03.2020

[photo] Во текот на ноќта во Србија починаа уште двајца пациенти кај кои е потврден Кови-19, соопшти Министерството за здравство, со што во Србија вкупно починаа шест лица од коронавирус. Како што јави допсиникот н МИА од Белград, на Клиниката за ...