TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Чарли Колин, басистот и основач на бендот Трејн

4NEWS - 23.05.2024

Чарли Колин, еден од основачите на бендот Трејн, почина на 59-годишна возраст откако се сопна и падна под туш додека чуваше бебиња во куќата на пријател во Брисел. Не е познато под кои околности Чарли Колин се сопнал, дознава TMZ од извор, а ...

Басистот Чарли Колин, основач на групата „Треин“, почина откако се лизна во туш-кабина

Слободен Печат - 23.05.2024

Основачот на познатата рок група „Треин“, басистот Чарли Колин почина откако се „лизна во туш-кабина“, пренесе „Скај њуз“ . Неговата мајка и сестра потврдија дека несреќата се случила во Брисел, каде Колин го чувал станот на пријател, но не ...

Почина Чарли Колин, основач на бендот „Трејн“: Се сопнал додека се туширал

Вечер Прес - 23.05.2024

Чарли Колин, еден од основачите на бендот „Трејн“, почина на 59-годишна возраст откако се сопна и падна под туш додека чуваше бебиња во куќата на пријател во Брисел. Не е познато под кои околности Чарли Колин се сопнал, дознава TMZ од извор, а ...