TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Давитков ја напушта селекторската функција?

TopSport - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.

Давитков мора да го напушти селекторското столче ?

Спортклуб - 12.07.2018

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков најверојатно ќе мора да ја напушти оваа позиција. Тоа го обврзува неговата работна обврска со кувајтскиот прволигаш Ал Кадсија.

Неочекувано: Давитков повеќе нема да биде селектор на Македонија?!

Sport 1 - 12.07.2018

Јорданчо Давитков, засега неофицијално, од утре и официјално нема да биде селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, откако за утре е најавена негова прес-конференција во просториите на МКФ, на која се очекува да ја соопшти својата ...

Давитков заминува од клупата на Македонија?!

Екипа - 12.07.2018

Јорданчо Давитков ќе го напушти кормилото на македонската репрезентација откако го обезбеди првото место во претквалификациската рунда и обезбеди пласман во вторите претквалификации против Романија и Косово.

Давитков ја напушта селекторската функција?

Макфакс - 12.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.

КАДСИЈА НЕ МУ ДАВА „ПРОСТОР“: Давитков од утре нема да биде селектор на Македонија!?

SportMedia - 12.07.2018

Oткако го обезбеди првото место во претквалификациската рунда и обезбеди пласман во вторata претквалификациска рунда (ротив Романија и Косово), Јорданчо Давитков ќе го напушти кормилото на македонската репрезентација.

Јорданчо Давитков ја напушта репрезентацијата на Македонија?!

Вечер - 13.07.2018

Македонската кошаркарска репрезентација, во пресрет на подготовките, за настапот во вториот квалификациски круг за пласман на Европското првенство и натпреварите против Косово и Романија, ќе остане без селектор.