TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкупно 52 години казна затвор за убистото на ракометарот Тот

Канал5 - 30.11.2022

Обвинетиот, Анџело Ѓорѓиевски го осудива на казна затвор во траење од 18 години, во која казна согласно член 47 од кривичниот законик му се засметува и времето поминато во притвор, сметано од 13.04.2022 година.

Тензично со плач и реакции за високите затворски казни за убиството на Тот

24 Вести

Кривичен пресуди: 18 години затвор за Анџело и Климентина, а 16 за Андреј за убиството на Денис Тот

Алфа

Тројцата обвинети за убиството на ракометарот Тот добија вкупно 52 години затворска казна

Спортманија

Тројцата убијци на ракометарот Денис Тот добија 16 и 18 години затвор

Сакам да кажам

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска осудени на 18 години, Андреј Костовски на 16, пресуда за убиството на ракометарот Денис Тот

Телма

Обвинетите за убиството на ракометарот Тот осудени на вкупно 52 години затвор!

Sport 1

СуперСпорт Курир МКД ТВ21 24 Ракомет Канал5 Фактор Точка

Повеќе од половина век вкупни затворски казни за убиството на ракометарот Денис Тот

Телма - 30.11.2022

Со гримаси и во неверување, првообвинетиот Ѓорѓиевски ја слушна пресудата – казна затвор од 18 години. Исто толку години доби и Клементина Лефковска, а заради олеснителните околности и искрено каење, Андреј Костовски доби две помалку – 16 години ...

Снимките најверодостоен доказ дека Тот е убиен, изречени вкупно 52 години затвор

МКД

(ВИДЕО) Реакции за пресудата за убиството на Тот: Драконски се казните, сметаат адвокатите, роднини со солзи излегоа од судница

360 степени

(ВИДЕО) Обвинителката за пресудата за Денис Тот: Казната е во рамки на законски предвидената казна

А1 On

ВИДЕО: Анџело и Клементина добија по 18 години затвор, а Андреј 16 години за убиството на Денис Тот

А1 On

Убиството на Тот: Анџело и Клементина осудени на 18 години, Андреј на 16 години затвор

360 степени

Судот во Скопје им изрече високи затворски казни на обвинетите за убиството на Денис Тот

Дерби

Курир SportSport +инфо 24Инфо Мета ММС Макфакс Алсат-М

Затвор од 52 години добија обвинетите за убиство на ракометарот Тот

Р.С.Европа - 30.11.2022

Затворска казна од вкупно 52 години добија тројцата обвинети за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Судечкиот совет при Основниот кривичен суд Скопје ги прогласи за виновни обвинетите Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска кои добија ...

Таткото на Тот: Сопругата и јас одиме на гробишта два пати дневно

Независен

Објава на пресудата за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Опсервер

Обвинетите за убиството на ракометарот Денис Тот денеска ќе ја слушнат пресудата

Курир

Вкупно 52 години затвор за тројцата обвинети за убиството на ракометарот Денис Тот

Локално

Денес пресудата за убиството на ракометарот Денис Тот

Нетпрес

Случај Денис Тот: Кривичен денеска ќе ја соопшти пресудата за тројцата обвинети за убиство

Кајгана

Независен MakPress OhridNews Независен Фокус Слободен Печат OhridNews еМагазин

За убиството на Тот вкупни затворски казни од 52 години

Алсат-М - 30.11.2022

52 години затвор за тројцата обвинети за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. При читањето на пресудата, судијката Елена Илевска Јосифовиќ истакна дека обвинетите го удриле починатиот свесни за можните последици.

(ВИДЕО) „Казните се драконски, ова е неправда“, реакции на адвокатите чии обвинети добија вкупно 52 години затвор

А1 On

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета дека фактите се правилно оценети

Н.Македонија

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета дека фактите се правилно оценети

Опсервер

Превисока е определената казна: Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба

Вечер Прес

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба

Канал5

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета дека фактите се правилно оценети

Сител

24Инфо Курир +инфо Фокус Скопје инфо Press24 Кајгана

Лелек, тензии и негодување за високите казни од обвинетите: „Кај ќе ви оди душата?“, „Ќе ме избркате од судница?, „Чист ...

А1 On - 30.11.2022

Мајката на осудениот Андреј Костовски со лелек ја коментира високата затворска казна на својот син. Обвинетата Клементина Лефковска исто така реагира на високата казна и бараше да ја однесат во тоалет бидејќи ѝ се повраќа.

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“-Обвинетите за убиството на Тот негодуваат за високите казни

Макфакс

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“-Обвинетите негодуваат за високите казни

MTM

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“: Обвинетите се побунија за високите казни

Press24

Обвинетите негодуваат за високите казни: „Кај ќе ви оди душата?“, „Ќе ме избркате од судница? „Чист сум пред Бога“

Точка

Обвинетите и нивни роднини бурно негодуваа во судницата на високите казни за убиството на Тот

Либертас

Која е оваа правда, пред господ сум чист, кај ќе ви оди душата… Бурни реакции на судењето за убиството на Денис Тот

Н.Македонија

Сител