TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дувлото на лажни вести во Македонија има име: СДСМ!

Нетпрес - 21.02.2020

СДСМ е главниот извор на лажни вести во Македонија, и тоа почнувајќи од нејзиниот лидер Зоран Заев, па продолжувајќи преку останатите функционери во партијата. Досега кажаа многу „вистинити“ лаги во името на народот, на држвата, на вистината… ...

Петар Ристески: Наместо да се зафатат со работа, Заев и Сугаревски цели 3 години не мрднаа со прст во Прилеп

Канал5 - 21.02.2020

После 12-ти април Прилеп ќе го добие тоа што долго време се очекуваше и што е од витално значење за економијата и граѓаните од пелагонискиот дел на Република Македонија. Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на ...

Предизборните ветувања тргнаа од автопатот Битола - Скопје

Р.С.Европа - 20.02.2020

И владејачката партија и партијата во опозицијата ветуваат изградба на автопат од Битола до Скопје. СДСМ вели дека идејното решение за автопатот Велес- Прилеп- Битола е изготвено. ВМРО-ДПМНЕ вели дека овој пат е од стратешко значење.

Заев: Автопат до Битола

Тера - 20.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, зборуваше и за автопатското поврзување на Битола. „Сите мерки кои досега ги спроведовме беа вистинско слушање од страна на стопанствениците кои беа укажани кај ...

Бизнис секторот очекува поврзување на Пелагонија со Скопје со автопат

Сител - 20.02.2020

Бизнис секторот од Прилеп бара итно автопатско поврзување на Пелагонија со Скопје. Велат дека целиот овој регион во изминативе 27 години останал слепо црево во државата само со празни ветувања од политичарите на секои избори.

Му текна по три години власт: Заев ветува автопат до Битола, истиот од програмата на Мицкоски

Република - 20.02.2020

По три години на власт, лидерот на СДСМ Зоран Заев дури денеска ја отвори темата за автопатското поврзување на Битола, само неколку дена откако Христијан Мицкоски ја презентираше програмата за инфраструктура.

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

Макфакс - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија.ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

Ристески: Конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола

Курир - 20.02.2020

Поранешниот градоначалник на Прилеп и актуелен претседател на Комисијата за локална самоуправа Марјан Ристески преку својот Фејсбук статус објавува дека конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола.

ВМРО-ДПМНЕ најавува 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата

МКД - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

Опсервер - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

Курир - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...

Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводи новата Влада

24Инфо - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април, кога ќе ја предводиме новата Влада

Канал5 - 20.02.2020

​Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април, кога ќе ја предводиме новата Влада

Сител - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Битола конечно ќе добие автопат

Локално - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Две милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април кога ќе ја предводиме новата Влада

А1 On - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ ветува економски раст и инфраструктурни проекти

iPortal - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ во најновото соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

MTM - 20.02.2020

„Битола конечно ќе добие автопат. Планираме изградба на автопат од Скопје до Битола. Возењето со автомобил на тој начин ќе се скрати на час и половина.Дополнително ќе има неколку експресни патишта.

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

Скопје инфо - 20.02.2020

„Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија.ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

ВМРО-ДПМНЕ: 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата по 12 април

MakPress - 20.02.2020

Економски раст, зголемување на инвестициите и отворање на нови работни места е можно само со инфраструктурни проекти и модерна мрежa на патишта и железничка пруга низ цела Македонија. ВМРО-ДПМНЕ предвидува 2 милијарди евра инвестиции во ...

Ристески: Конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола

Нетпрес - 20.02.2020

Поранешниот градоначалник на Прилеп и актуелен претседател на Комисијата за локална самоуправа Марјан Ристески преку својот Фејсбук статус објавува дека конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола.

Заев: Автопат до Битола

Frontline - 20.02.2020

Државата е со сериозен финансиски капацитет и презентирани се податоците со скоро 700 километри патна мрежа развиена само во последните години, пред се рехабилитација и изградба на новите патни решенија, од локални, регионални, магистрални патишта ...

Заев го копира Мицкоски- и тој ветува автопат до Битола, по 3 години власт

Курир - 20.02.2020

Зоран Заев го копира Христијан Мицкоски. По 3 години власти, тој сега ветува автопат до Битола, откако во вторникот истото го вети и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, ...

Заев краде идеи на Мицкоски: И тој ќе гради автопат до Битола

Нетпрес - 20.02.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на средба во Регионалната стопанската комора во Прилеп, зборуваше и за автопатското поврзување на Битола, јави ТВ Тера . „Сите мерки кои досега ги спроведовме беа вистинско слушање од страна на стопанствениците кои ...

Дувлото на лажни вести во Македонија има име: СДСМ!

Република - 21.02.2020

СДСМ е главниот извор на лажни вести во Македонија, и тоа почнувајќи од нејзиниот лидер Зоран Заев, па продолжувајќи преку останатите функционери во партијата. Досега кажаа многу „вистинити“ лаги во името на народот, на држвата, на вистината… ...

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе изгради нов автопат Прилеп-Битола

PressingTV - 21.02.2020

Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на изградба на нов автопат Велес преку Прилеп до Битола, проект со кој конечно Пелагонија нема да биде слепо црево во државата, објави ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

Ветен нов автопат Велес-Прилеп-Битола: Од Прилеп до Скопје ќе се патува само еден час

Курир - 21.02.2020

Идната Влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се обврзува на изградба на нов автопат Велес преку Прилеп до Битола, проект со кој конечно Пелагонија нема да биде слепо црево во државата, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.