TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за 20.3.2019

Канал5 - 20.03.2019

Дневен хороскоп за среда, 20 март 2019 година. Риби 20.2.- 20.3. Љубов Содржината на она што ќе и зборувате на саканата личност ќе биде таков што ќе треба да го запошете и чувате. Ќе во биде преубаво.

Дневен хороскоп за среда, 20. март 2019

ТВ21 - 20.03.2019

ОВЕН Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, може да се надевате на позитивни случувања. Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на личноста која ви се допаѓа, отворено да и покажете дека сакате повеќе од пријателство.

Дневен хороскоп за среда, 20.03.2019: Денот е погоден за почнување со реализација на одамна замислените планови и дава ...

Екран - 20.03.2019

Марс во Бик денеска прави тригон со Плутон во Јарец, со што се активира јака енергија и потреба да се поврземе со земската, па активно ќе се бавите со имоти и недвижнини. Меркур денеска прави секстил со Сатурн што е дополнителна подршка во се што ќе ...

Дневен хороскоп за 19.3.2019 година

Канал5 - 19.03.2019

Дневен хороскоп за вторник ,19 март 2019 година. Риби 20.2.- 20.3. Љубов Сигурни сте во себе и знаете што да очекувате од љубовта.Многумина денеска ќе се покажат пред друштвото, било да се сами или во двојка.

Дневен хороскоп за 19. март 2019 (вторник)

ТВ21 - 19.03.2019

ОВЕН Работа: Со личност во знакот Близнаци, може да остварите позитивна работна соработка која би траела на долги патеки во иднина. Љубов: Посакувате да ви се случи некоја нова љубовна врска, и подготвени сте за нови случувања.

Дневен хороскоп за вторник, 19.03.2019:Денес интуицијата треба да го победи разумот и’ на деловен и љубовен план – ...

Екран - 19.03.2019

Денес е вторник, а со него Месечината влегува во знакот на Девица, а после тоа образува тригон со Уран во Бик! Месечината во Девица е таква и е самокритичен и константен анализатор на сопствените емоции и би требало да се послуша својата интуиција ...

Дневен хороскоп за среда, 20. март 2019

4NEWS - 20.03.2019

ОВЕН Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, може да се надевате на позитивни случувања. Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на личноста која ви се допаѓа, отворено да и покажете дека сакате повеќе од пријателство.

Дневен хороскоп (20 март 2019)

Нетпрес - 20.03.2019

ОВЕН Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, може да се надевате на позитивни случувања. Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на личноста која ви се допаѓа, отворено да и покажете дека сакате повеќе од пријателство.

Дневен хороскоп за 20 март

Вистина.мк - 20.03.2019

ОВЕН Работа: Доколку очекувате било каков прилив на пари, може да се надевате на позитивни случувања. Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на личноста која ви се допаѓа, отворено да и покажете дека сакате повеќе од пријателство.