TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ од Свето Стаменов

Опсервер - 18.10.2020

– Во рамки на традиционалната манифестација „Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје“ денеска ќе биде промовирана книгата „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ на новинарот на Македонското радио – Радио ...

Разбојник украл телефон од девојка, полицаец го уапсил на местото на настанот

Макфакс - 17.10.2020

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ф.С. од Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што стекнал нелегална имотна корист од околу 30.000 денари. Како што инфомрираат од МВР, на 15.

Кумановка ОГРАБЕНА среде Скопје!

Вечер - 17.10.2020

СВР Скопје - Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 ...

Кумановка ограбена на автобуска постојка во Скопје

Press24 - 17.10.2020

20-годишна кумановска била ограбена на автобуска постојка во Скопје, а крадецот е фатен од страна на полицијата. -СВР Скопје - Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф . С .

Крадец фатен на дело кај Бит Пазар: Грабнал мобилен, па доби лисици на раце

Курир - 17.10.2020

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 ...

Разбојник украл телефон од девојка, полицаец го уапсил на местото на настанот

Опсервер - 17.10.2020

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ф.С. од Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што стекнал нелегална имотна корист од околу 30.000 денари. Како што инфомрираат од МВР, на 15.

Разбојник украл телефон од девојка, полицаец го уапсил на местото на настанот

Вечер - 17.10.2020

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ф.С. од Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што стекнал нелегална имотна корист од околу 30.000 денари. Како што инфомрираат од МВР, на 15.

Разбојник украл телефон од девојка на Бит Пазар, полицаец го уапсил на местото на настанот

МКД - 17.10.2020

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 ...

Разбојник украл телефон од девојка, полицаец го уапсил на местото на настанот

Centar - 17.10.2020

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ф.С. од Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што стекнал нелегална имотна корист од околу 30.000 денари. Како што инфомрираат од МВР, на 15.

51 годишен Скопјанец додека крадел мобилен телефон налетал на полициски службеник, веднаш бил уапсен

MakPress - 18.10.2020

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 ...

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје

Опсервер - 18.10.2020

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесе кривична пријава против Ф.С.(51) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 30.000 ...

Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ од Свето Стаменов

А1 On - 18.10.2020

Во рамки на традиционалната манифестација „Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје“ утре ќе биде промовирана книгата „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ на новинарот на Македонското радио – Радио Скопје ...

Разбојник украл телефон на девојка од Куманово, веднаш бил фатен

Kumanovo News - 18.10.2020

Кумановска била мета на разбојник, кој и го одзел мобилниот телефон на автобуска постојка во Скопје, а крадецот е фатен од страна на полицијата. - Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар, поднесе кривична пријава против Ф.С.

Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ на Отворените денови на Институтот за македонски јазик

Вечер Прес - 18.10.2020

Во рамки на традиционалната манифестација „Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје“ утре ќе биде промовирана книгата „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ на новинарот на Македонското радио – Радио Скопје ...

Промоција на „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ од Свето Стаменов

MakPress - 18.10.2020

Во рамки на традиционалната манифестација „Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје“ денеска ќе биде промовирана книгата „Крсте Петков Мисирков – македонскиот меѓник“ на новинарот на Македонското радио – Радио ...