TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Втор Меѓународен филмски фестивал „Богородичен покров“

+инфо - 12.10.2017

Проекциите викендов (14-ти и 15 октомври) ќе бидат во МНТ, а од 16-ти до 18 октомври во Кинотека на Македонија. Со филмот „Семејството на Ники“, добитник на голем број интернационални награди, в сабота напладне во Македонскиот народен театар ќе биде ...

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“

Newsroom - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

Втор меѓународен филмски фестивал „Богородичен покров“...

Н.Македонија - 12.10.2017

Втор меѓународен филмски фестивал „Богородичен покров“ Со филмот „Семејството на Ники“, добитник на голем број интернационални награди, в сабота напладне во Македонскиот народен театар ќе биде отворен вториот Меѓународен филмски фестивал за духовни ...

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“

А1 On - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

Премиера на „Кога денот немаше име" на 12 октомври во кино Милениум

Скопје инфо - 11.10.2017

Официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име" на македонската режисерка Теона С. Митевска во Скопје ќе се одржи в четврток, 12 октомври, со почеток во 20 часот, во киното „Милениум".

„Браќа Манаки“: Филмската екипа на Лабина Митевска имаше третман како и сите останати

Newsroom - 11.10.2017

Од интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, денеска со соопштение реагираа до продуцентката на филмот „Кога денот немаше име“, Лабина Митевска, во врска со нејзините тврдења изнесени во медиумите.

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“

Сител - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

Фестивалот „Браќа Манаки“ бара јавно извинување од Лабина Митевска

+инфо - 11.10.2017

Спопред желбите на екипата, тие беа сместени во хотелите коишто ги одбраа, го добија терминот за проба на филмот во часот кој што им одговараше... ИФФК „Браќа Манаки“ испрати писмо до продуцентката Лабина Митевска, кое го објавуваме во целост: „Во ...

Меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности „Богородичен покров“

Радио МОФ - 12.10.2017

Со филмот „Семејството на Ники“, добитник на голем број интернационални награди, в сабота напладне во Македонскиот народен театар ќе биде отворен вториот Меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности „Богородичен покров “.

„Кога денот немаше име” премиерно во „Милениум”

Слободен Печат - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

ИФФК „Браќа Манаки“ со отворено писмо до Лабина Митевска

Орбис - 11.10.2017

Соопштението ви го пренесуваме во целост: Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на филмот „Кога денот немаше име“, нагласуваме дека на изминатотото 38. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, екипата од филмот „Кога денот ...

Втор Меѓународен филмски фестивал „Богородичен покров“

Канал 77 - 12.10.2017

Со филмот „Семејството на Ники“, добитник на голем број интернационални награди, в сабота напладне во Македонскиот народен театар ќе биде отворен вториот Меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности „Богородичен покров“.

„Кога денот немаше име“ денеска премиерно во „Милениум“

еМагазин - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

Фестивалот „Браќа Манаки“ бара јавно извинување од Лабина Митевска

Слободен Печат - 11.10.2017

ИФФК „Браќа Манаки“ испрати писмо до продуцентката Лабина Митевска, кое го објавуваме во целост: „Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на филмот „Кога денот немаше име“, нагласуваме дека на изминатотото 38.

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“...

Н.Македонија - 12.10.2017

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“ По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на ...

Фестивалот „Браќа Манаки“ до Лабина Митевска: Изненадени сме од незадоволството искажано во медиумите од страна на ...

Република - 11.10.2017

Фестивалот „Браќа Манаки“ со писмо се обрати до Лабина Митевска, продуцент на филмот „Кога денот немаше име“. Во продолжение го пренесуваме интегралниот текст од писмото: Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на ...

„Кога денот немаше име“ премиерно во кино „Милениум“

Cooltura - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

ПреПИСКИ: Манаки и одговри јавно на Лабина !

Локално - 11.10.2017

11 октомври, Скопје – Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на филмот „Кога денот немаше име“, нагласуваме дека на изминатотото 38. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, екипата од филмот „Кога денот немаше име“ беше ...

„Кога денот немаше име“ премиерно во „Милениум“

ТВ21 - 12.10.2017

По премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола и по двете бесплатни претпремиерни проекции на манифестацијата „Бела ноќ“ во Скопје, вечер во кино „Милениум“ ќе се одржи официјалната премиера на филмот „Кога денот немаше име“ на македонската ...

Фестивалот „Браќа Манаки“ бара извинување од Лабина Митевска

МКД - 12.10.2017

Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на филмот „Кога денот немаше име“, нагласуваме дека на изминатотото 38. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, екипата од филмот „Кога денот немаше име“ беше професионално пречекана од ...

ИФФК „Браќа Манаки“: Бараме извинување од Лабина Митевска, таа доби професионален третман

Макфакс - 12.10.2017

(фото: пред фестивалската проекција на „Кога денот немаше име“ ) Во врска со пишувањата во медиумите за наводно лошиот однос кон екипата на филмот „Кога денот немаше име“, регираше Фестивалот „Браќа Манаки“, и во соопштение до медиумите образложи ...