TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“

ЗаЗабава - 14.06.2018

Стефано Габана дефинитивно нема влакна на јазикот, ниту на социјалните мрежи. Коосновачот на модната куќа Dolce & Gabbana, даде недоличен коментар на Instagram објава за Селена Гомез, па го разбуди гневот кај нејзините фанови.

Познатиот дизајнер ја навреди пејачката, а потоа од нејзините фанови си го доби тоа што го заслужи

Точка - 14.06.2018

Вкусовите се различни, но само некој кој има сериозни проблеми со видот би можел да каже дека младата пејачка Селена Гомез е грда. А, всушност тоа го направи основачот на Долче и Габана, Стефано Габана со што ги разбесни фановите на пејачката.

Селена Гомез е грда – дизајнерот Габана ја навреди поп-пејачката

Сакам да кажам - 14.06.2018

По Кејт Мос и Викторија Бекам, поп-пејачката Селена Гомез е најновата мета на навреди на контроверзниот дизајнер Стефано Габана, коосновач на италијанскиот моден бренд „Долче и Габана“. На колаж фотографии од Селена, објавен на профилот на Модна ...