TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не е само Звицер: Maкедонски пасоши добија и Седат Пекер, водачот на „Шкаљарците“ Вукотиќ и на италијанската ...

Република - 23.01.2022

Откако српските власти објави дека водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер подготвувал атентат врз претседателот Александар Вучиќ, македонското МВР побрза да објави дека пасошите на овие криминалци се поништени.

Списокот е долг: Покрај Звицер, „Македонци“ станаа и Вукотиќ, Пекер, и водачот на италијанската мафија Ндрангета

PressingTV - 23.01.2022

Откако српските власти објави дека водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер подготвувал атентат врз претседателот Александар Вучиќ, македонското МВР побрза да објави дека пасошите на овие криминалци се поништени.

ВМРО-ДПМНЕ: Атентат врз Вучиќ планирал мафијаш кому пасош му дал Спасовски

360 степени - 22.01.2022

Cпоред информации на Европол, потврдени од МВР на Србија, во заговорот за атентат врз претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е вклучен и Радоје Звицер, кој добил македонски пасош, соопшти ВМРО-ДПМНЕ нагласувајќи дека нов скандал го тресе ...

МВР: Звицер нема македонски пасош

360 степени - 22.01.2022

Српските безбедносни служби на 14 јануари со назнака „итно“, преку Европол, добиле информација од земја членка на ЕУ дека организирана криминална група на чело со Радоје Звицер, планирала атентат врз Александар Вучиќ.

Поседува ли македонски пасош мафијашот Звицер?! ВМРО-ДПМНЕ обвинува, МВР негира

ТВ21 - 22.01.2022

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го обвинува Министерството за внатрешни работи дека му има издадено македонски пасош на Радоје Звицер,кој се споменува како лице кое го планирало убиството на српскиот Претседател, Александар Вучиќ.

МВР нема издадено пасош на Радоје Звицер

24 Вести - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...

МВР демантира: „Не сме му издале пасош на Радоје Звицер“

Макфакс - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ...

МВР ги демантира ВМРО-ДПМНЕ: Не е издаден македонски пасош на Радоје Звицер

Слободен Печат - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер , му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „Двојник” е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ: На Радоје Звицер не му е издаден македонски пасош

МКД - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи соопшти дека „најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер му бил издаден македонски пасош“. „Потсетуваме и дека случајот 'Двојник' е расчистен и за тоа веќе ...

МВР: Немаме издадено пасош на Радоје Звицер

Фокус - 22.01.2022

По соопштението на ВМРО-ДПМНЕ, каде тврдат дека МВР издало пасош на мафијаш, кој планирал атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ, од МВР се произнесоа со демант. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите ...

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Алсат-М - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Канал5 - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ од мафијашот Звицер, кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

ТВ21 - 22.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нов скандал во МВР. Радоје Звицер, кој е обвинет од Европол дека имало обид за атентат врз српскиот претседател Вучиќ, имал македонски пасош издаден од МВР. „Нов скандал го тресе МВР на Спасовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ од мафијашот Звицер кому МВР му даде пасош

Канал5 - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, се наведува во партиското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ, од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

А1 On - 22.01.2022

„Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош на Звицер кој сакал да изврши атентат врз Вучиќ, oбвини ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 22.01.2022

Скандал го тресе МВР по информациите на Европол дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија, Александар Вучиќ, од страна на Радоје Звицер, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Скандалозно, како што посочија од партијата, е тоа што атентаторот на ...

ВМРО-ДПМЕ: Aтентат врз Александар Вучиќ подготвувал мафијаш кому Спасовски му даде пасош

МКД - 22.01.2022

Cпоред информации на Европол, потврдени од МВР на Србија, откриен e заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, а атентаторот е лицето Радоје Звицер, кој добил македонски пасош, соопшти ВМРО-ДПМНЕ нагласувајќи дека нов скандал го тресе ...

Атентат врз Вучиќ планирал мафијаш со македонски пасош издаден од Спасовски, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 22.01.2022

„ВМРО ДПМНЕ во рамките на обелоденувањето на аферата ‘мафија’ пред помалку од една година откри дека на списокот мафијаши и криминалци кому Спасовски им издал легален македонски пасош, но под друго име, е токму атентаторот на Вучиќ, Радоје Звицер“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Атентат врз Александар Вучиќ подготвувал мафијаш кому Спасовски му даде пасош

24 Вести - 22.01.2022

cпоред информации на Европол, откриен e заговор за атентат врз претседателот на, Србија Александар Вучиќ. Извршител на атентаторот требало да биде лицето Радоје Звицер, кој добил македонски пасош, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива aтeнтат врз Вучиќ, од мaфијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Слободен Печат - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Атентат врз Вучиќ подготвувал мафијаш кому Спасовски му даде пасош

Фокус - 22.01.2022

Според информации на Европол, откриен e заговор за атентат врз претседателот на, Србија Александар Вучиќ. Извршител на атентаторот требало да биде лицето Радоје Звицер, кој добил македонски пасош, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

МВР демантира дека му издадале пасош на Звицер

Р.С.Европа - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер му бил издаден македонски пасош

А1 On - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. – Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ, од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Сител - 22.01.2022

Почитувани, Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ.

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Сител - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

Планиран атентат на Вучиќ - Дали организаторот незаконски добил македонски пасош?

Сител - 22.01.2022

Радоје Звицер, водач на Кавачки клан подготвувал атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ. Ваква информација пред 8 дена добиле српските власи од Европол. Освен што ова на прес - конференција го соопшти српскиот министер за внатрешни работи ...

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радое Звицер кој се поврзува со планирање на атентат ...

Нова ТВ - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи (МВР) најостро ги демантира дезинформациите пласирани од ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радое Звицер, му бил издаден македонски пасош . Потсетуваме , велат од МВР, и дека „случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека МВР има издадено пасош на Звицер, МВР со демнат

OhridNews - 22.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека од страна на МВР му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Бриф - 22.01.2022

К Mинистерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Вечер Прес - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Спасовски дека му дал македонски пасош на Звицер кој спремал атентат на Вучиќ

Фактор - 22.01.2022

Aтентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ подготвувал мафијаш кому министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски му даде пасош, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Информациите на Европол, потврдени од МВР на Србија, покажуваат дека е откриен заговор ...

„Европол открива атентат врз Вучиќ, од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош“

Курир - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...

МВР демантира дека Радоје Звицер добил македонски пасош

Фактор - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му е издаден македонски пасош. „Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и судски ...

Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош на Звицер кој сакал да изврши атентат врз Вучиќ, oбвини ВМРО-ДПМНЕ

MTM - 22.01.2022

Скандал го тресе МВР по информациите на Европол дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија, Александар Вучиќ, од страна на Радоје Звицер, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Скандалозно, како што посочија од партијата, е тоа што атентаторот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ, од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Press24 - 22.01.2022

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека нов скандал го тресе Министерството за внатрешни работи со кое раководи Оливер Спасовски. - Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз ...

Демант: МВР нема издадено пасош на Радоје Звицер

24Инфо - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник” е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...

МВР демантира: „Не сме му издале пасош на Радоје Звицер“

MTM - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ...

Европол открива атентат врз Вучиќ, од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош, велат од ...

Lider - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...

Европол откри обид за атентат врз Вучиќ од мафијашот Звицер кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Република - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...

МВР демантира: „Не сме му издале пасош на Радоје Звицер“

Centar - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ...

МВР: Ги демантираме обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер сме му издале македонски пасош, аферата Двојник е ...

Денешен - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз Вучиќ од мафијашот Звицер, кому Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош

Нетпрес - 22.01.2022

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нов скандал во МВР. Радоје Звицер, кој е обвинет од Европол дека имало обид за атентат врз српскиот претседател Вучиќ, имал македонски пасош издаден од МВР. „Нов скандал го тресе МВР на Спасовски.

МВР со демант: Немаме издадено пасош на Звицер

Lider - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...

МВР ги демантира обвинувањата од опозицијата дека на Радоје Звицер му бил издаден пасош

Независен - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радоје Звицер кој се посочува како лице кое планирало да изврши атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

МВР демантира: Немаме издадено пасош на Радоје Звицер

Press24 - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи испрати демант на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ дека МВР издали пасош на Радоје Звицер, за кого, според партијата, се верува дека планирал атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ.

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива атентат врз претседателот Вучиќ, од мафијашот Звицер, на кого Спасовски и МВР му дадоа ...

Денешен - 22.01.2022

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски. Радоје Звицер според информации на Европол, потврдени од МВР на Србија потврдија дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија Вучиќ. Ова се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

МВР демантира: „Не сме му издале пасош на Радоје Звицер“

Точка - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. „Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ...

Спасовски и МВР му дадоа македонски пасош на Звицер кој сакал да изврши атентат врз Вучиќ, oбвини ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 22.01.2022

Скандал го тресе МВР по информациите на Европол дека е откриен заговор за атентат врз претседателот на Србија, Александар Вучиќ, од страна на Радоје Звицер, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Скандалозно, како што посочија од партијата, е тоа што атентаторот на ...

МВР демантира: Немаме издадено пасош на Радоје Звицер

Локално - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...

МВР тврди дека немаат издадено пасош на Радоје Звицер, лице за кое се тврди дека спрела атентат на Вучиќ

Скопје1 - 22.01.2022

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радоје Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме и дека случајот „двојник“ е расчистен и за тоа веќе се изречени и ...