TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Два земјотреси во Албанија

Курир - 24.02.2021

Два послаби земјотреси со јачина од 3,2 и 3,5 степени се регистрирани рано утринава во околината на Драч, Албанија. Првиот земјотресот бил регистриран околу 4 часот наутро, додека другиот бил регистриран половина час подоцна.

Два послаби земјотреси во Драч, жителите во паника

MTM

Земјотреси во Албанија

Тера

Утрово регистриран земјотрес во близина на Драч

Скопје1

Два послаби земјотреси во Драч, жителите во паника

Точка

Два послаби земјотреси ги вознемирија жителите на Драч

24Инфо

Два земјотресa во Албанија

Нетпрес

Press24 Сител Centar