TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема послатко - Ибраими царуваше против „неговиот“ Марибор, Домжале победи и стаса до јубилеј од 1.000 бодови

SportMedia - 14.03.2018

Агим Ибраими беше незадржлив и тоа во меч со многу емоции за него, против неговиот поранеше клуб Марибор, а со асистенција и прекрасни потези го водеше Домжале до победа во дербито и до убав јубилеј од 1.000 освоени бодови во Првата лига во ...

Сите во Словенија се изненадени по тоа што Марибор го стори за Ибраими пред стартот на дербито со Домжале (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.03.2018

Веројатно и самиот македонски фудбалер не очекуваше такво нешто, ако се потсетиме каков беше односот на релација Марибор-Ибраими претходно. Агим Ибраими своите најголеми успеси на клупски план ги имаше во дресот на Марибор, каде во пет сезони одигра ...

Заховиќ прописно се посрамоти: Од два метри наместо празен гол погоди - дирек (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Лука Заховиќ, синот на словенечката легенда Златко е еден од најголемите словенечки таленти, член е на Марибор, а тој успеа на дуелот со Домжале каде игра поранешниот макеоднски репрезентативец Агим Ибраими прописно да се посрамоти.

Марибор со подарок за Агим Ибраими (ФОТО)

Екипа - 13.03.2018

Агим Ибраими денеска со тимот на Домжале му гостуваше на Марибор, прв дуел на македонскиот интернационалец со неговиот поранешен клуб. Добро познато е дека Ибраими по бројните прекрасни погодоци неславно си замина од Марибор по конфликтот со ...

Ибраими со асистенција и победа го „поздрави“ поранешниот клуб Марибор (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Домжале го доби дербито против Марибор од словенечкото фудбалско првенство, откако составот на македонскиот репрезентативец Агим Ибраими, славеше со 2:1 на гостувањето на „Људски врт“. Ибраими испрати одлична асистенција за Широк во 8.

Марибор го дочека Ибраими со цвеќе и подароци (ФОТО)

Sport 1 - 13.03.2018

Пред две години поранешниот македонски репрезентативец Агим Ибраими си замина од словенечки Марибор по бурната кавга со спортскиот директор Златко Заховиќ, но и покрај „вербалната војна по медиумите“, словенечкиот гигант не го заборави својот ...