TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски до Филе: Целосно ќе го имплементираме Извештајот

Нова ТВ - 02.09.2013

„И покрај тоа што претставниците на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на чинот на потпишување на Извештајот ставија забелешки односно несогласување за правните квалификации искажани во истиот, би сакал да ...

ГРУЕВСКИ ДО ФИЛЕ: Целосно ќе ги имплементираме препораките од Извештајот за 24 декември

Телеграф - 02.09.2013

Компромисот е направен со цел да не се загрози евроинтеграцискиот процес на Македонија, му пишува премиерот на еврокомесарот за проширување Направивме компромис во интерес на Македонија, иако не се ...

Груевски до Филе: Целосно застанувамe на имплеметнирање на препораките од Извештајот

Нетпрес - 02.09.2013

И покрај тоа што претставниците на владејачката ВМРО ДПМНЕ на чинот на потпишување на Извештајот ставија забелешки односно несогласување за правните квалификации искажани во истиот, би сакал да ...

Груевски до Филе: Целосно застануваме на имплементирање на Извештајот

А1 On - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски испрати писмо до еврокомесарот Штефан Филе, во кое го информира за исходот од разговорите што се водеа во ад хок Комисијата за расветлување на настаните пред и на 24-ти ...

Груевски до Филе: Компромис за да не ја ставиме европската иднина на Македонија во заложништво

Макфакс - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски со писмо до еврокомесарот Штефан Филе, посветено на случувањата и потпишувањето на извештајот на анкетната комисија за настаните од 24 декември.

„Целосно сме посветени на имплементација на препораките од Извештајот“ - еве што му пиша Груевски на Филе

Press24 - 02.09.2013

Упатувајќи Ви изрази на Високо почитување, би сакал да Ве известам за исходот од разговорите што се водеа во ад хок Комисијата за расветлување на настаните пред и на 24-ти декември кои се случуваа ...

Комисијата за 24 декември во фокусот на неделниците

Р.С.Европа - 01.09.2013

Неделниците пишуваат и анализираат за работата на Комисијата за 24 декември, пред и по пишувањето на Извештајот. Глобус, во најновото он-лајн издание дури четири текстови посветува на работата на ...

Груевски до Филе: Не се согласуваме со правните квалификации од Извештајот, го донесовме заради евроинтеграцијата на РМ

Курир - 02.09.2013

Го донесовме Извештајот заради европската интеграција на Република Македонија, не се согласуваме со правните квалификации, целосно застануваме зад имплементација на препораките од Извештајот, стои во ...

Груевски го уверува Филе: Ќе се надминат причините за 24 декември

+инфо - 02.09.2013

И покрај тоа што претставниците на владејачката ВМРО- ДПМНЕ на чинот на потпишување на Извештајот ставија забелешки односно несогласување за правните квалификации искажани во истиот, би сакал да ...

Груевски до Филе: Очекуваме да ги валоризирате нашите напори околу извештајот за 24 ти декември

Капитал - 02.09.2013

Премиерот Груевски денеска испрати писмо до еврокомесарот за проширување Штефан Филе во кое потврди дека и покрај несогласувањата околу извештајот за 24 ти декември ВМРО ДПМНЕ стои зад потпишаното и ...

Писмо од премиерот Никола Груевски до еврокомесарот Штефан Филе

Канал5 - 02.09.2013

Упатувајќи Ви изрази на Високо почитување, би сакал да Ве известам за исходот од разговорите што се водеа во ад хок Комисијата за расветлување на настаните пред и на 24-ти декември кои се случуваа ...

Груевски до Филе: Го донесовме извештајот заради евроинтеграцијата, не се согласуваме со правните квалификации

Вечер Прес - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски денеска со писмо го информира еврокомесарот за проширување Штефан Филе за донесувањето на извештајот за случувањата од 24 декември во и пред Собранието, при што посочува ...

Груевски до Филе: Го донесовме извештајот заради евроинтеграцијата, не се согласуваме со правните квалификации

Сител - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски денеска со писмо го информира еврокомесарот за проширување Штефан Филе за донесувањето на извештајот за случувањата од 24 декември во и пред Собранието, при што посочува ...

Груевски: Го донесовме извештајот заради евроинтеграцијата, не се согласуваме со правните квалификации

Денешен - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски денеска со писмо го информира еврокомесарот за проширување Штефан Филе за донесувањето на извештајот за случувањата од 24 декември во и пред Собранието, при што посочува ...

Груевски до Филе: Очекувам позитивен извештај и скорашен датум

Република - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски писмено го извести еврокомесарот Штефан Филе за исходот од разговорите што се водеа во ад хок Комисијата за расветлување на настаните пред и на 24-ти декември кои се ...

Груевски до фуле: извештајот го прифативме само зарад евроинтеграциите

Телма - 02.09.2013

Премиерот Никола Груевски денеска со писмо го информира еврокомесарот за проширување Штефан Филе за донесувањето на извештајот за случувањата од 24 декември во и пред Собранието, при што посочува ...