TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охридската полиција најде хероин во возило на ул.„Абас Емин“ во Охрид

Опсервер - 20.10.2019

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(47) и Г.С.

Кривична пријава против К.О.(25) од Гостивар

Опсервер - 20.10.2019

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.О.(25) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено произвoдство и пуштање во промет на наркотични дроги ...

Кривична за двајца охриѓани, полицијата им пронашла хероин

Локално - 19.10.2019

Жители на охридското село Долно Лакочереј се приведени, откако полицијата во возилото им пронашла и одзела хероин. Како што велат од МВР, тие поднеле кривична пријава против И.С.(47) и Г.С.

Кај виничани во Охрид пронајден амфетамин

OhridNews - 18.10.2019

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица од Виница на возраст од 22 и 23 ...

Кај тетовчанец пронајден хероин

Скопје1 - 18.10.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.И.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

Поднесена кривична за двајца охридаѓни, полицијата ги фатила со хероин

iPortal - 19.10.2019

Жители на охридското село Долно Лакочереј се приведени, откако полицијата во возилото им пронашла и одзела хероин. Како што велат од МВР, тие поднеле кривична пријава против И.С.(47) и Г.С.

Кривична пријава за двајца Охриѓани: Полицијата најде хероин во возило на ул.„Абас Емин“ во Охрид!

Магазин - 20.10.2019

При извршен преглед во патничко моторно возило, на ул.„Абас Емин“ во Охрид, полицијата пронајде и одзеде хероин. Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Во автомобил на “Абас Емин” пронајден хероин

OhridNews - 20.10.2019

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 47 и 40 години од ...

Кај гостиварец пронајден хероин

Скопје1 - 20.10.2019

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.А.(52) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено произовдство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...