TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вреди“ ги претстави кадрите и програмата: Ќе нема „балансер“, но ќе има закон за правична застапеност

24 Вести - 21.06.2024

Идниот вицепремиер и министер за екологија, Изет Меџити денеска од Трибината на Коалицијата „ВРЕДИ“се изјасни дека нема да игра фудбал со министрите во кабинетот, нема да излегува со куфер пред јавни институции и нема да се занимава со бизнисите на ...

Балансерот ќе се замени со закон за правична и соодветна застапеност

Алсат-М

Балансерот заминува во историјата-каков модел ќе ја штити правичната застапеност на заедниците

Канал5

„Европски фронт“ за балансерот: „Вреди“ се слуги на ВМРО-ДПМНЕ и работат на штета на албанските интереси

360 степени

Реакции: Дали укинувањето на балансерот ќе го наруши балансот во администрацијата

Слободен Печат

Закон за правична застапеност, наместо балансер – ВРЕДИ ги постави постулатите

Lider

Фронтот ќе го брани балансерот со писма до ЕУ и САД

Deutsche Welle

Frontline Алсат-М Во Центар Либертас Бриф Независен 365 Фокус

Таравари во понеделник ќе ги разреши економските директори на здравствените установи

Сител - 21.06.2024

Од понеделник здравствените установи ќе немаат економски директори. Ова денеска го најави Арбен Таравари, предложен за нов министер за здравство од редовите на Вреди. Тој кажа дека најголем дел од економските директори се вршители на должност и тие ...

Да тргнеме во акција, мото на ВРЕДИ за работа во новата Влада

Алсат-М

Балансерот се злоупотребува, нема да се укине, но ќе биде законски реформиран, вели Меџити

360 степени

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

А1 On

Вреди ги претстави своите министри

Сител

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Zoom

Вреди ја претставија Платформата на патриотизмот

Press24

Курир Бриф Фактор Слободен Печат Нетпрес Канал5 Р.С.Европа +инфо

„Влен“ ги претстави приоритетите: Закон за правична застапеност, наместо балансер

Алфа - 21.06.2024

Преминуваме на дела. Под ова мото министрите од Колаицијата „ВЛЕН“ ќе работат како дел од идната влада за промени во Македонија. Сузбивање на црните облаци со корупција кои ги создаде хибридниот режим на СДСМ и ДУИ во изминатите седум години.

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

Макфакс

„ВЛЕН“ ги претстави кадрите и програмата: Ќе нема „балансер“ но ќе има Закон за правична застапеност

CivilMedia

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот и нема да се занимавам со бизнисите на Лотарија и Соравиа

Опсервер

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет

ТВ21

Меџити: Нема да играм фудбал со министрите во кабинет

Курир

МЕЏИТИ: Нема да играм фудбал со министрите во кабинетот, нема да излегувам со куфер и нема да се занимавам со Лотарија и Соравија

Денешен

+инфо 24Инфо Бриф Фокус Локално Вечер Прес Нетпрес MTM