TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марсело се појави на избирачкото место, но на крај доби поштеда и ќе може да игра против Челси (Фото)

Дерби - 04.05.2021

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, може да здивне затоа што ќе може да им помогне на своите соиграчи на натпреварот против Челси од полуфиналето во Лигата на шампионите. Марсело беше избран да биде член на изборната комисија за локалните избори во ...

Марсело ќе игра против Челси благодарение на волонтерка

24Фудбал - 04.05.2021

Челси и Реал Мадрид утревечер тргнуваат во реванш пресметката од полуфиналето од Лигата на шампионите со 1-1, резултат кој беше оставен во мечот во Мадрид, а кој е со блага наклонетост кон Премиерлигашот поради голот на гости.

Конечно добри вести за Зидан: Марсело и Валверде отпатуваа за Лондон

Sport 1 - 04.05.2021

Откако остане без Рафаел Вардар, тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денеска доби добри вести, бидејќи може да смета на двајца фудбалери кои беа неизвесни за настап на реваншот против Челси во Лигата на шампиони.

Реал засилен на „Стемфорд Бриџ“ – Валвереде негативен, Марсело „ослободен“

Екипа - 04.05.2021

Реал Мадрид утревечер од 21 часот гостува на „Стемфорд Бриџ“ во реванш дуелот од полуфиналето во Лигата на Шампионите. „Кралскиот клуб“ на овој дуел влегува со „негатива“ од еден гол во однос на првиот дуел (1-1), но добри вести за Зинден Зидан пред ...

Добри вести за Реал: Марсело ќе игра против Челзи

Sport M - 04.05.2021

Марсело требаше да го пропушти реваншот во Лондон против Челзи, но сепак ќе му биде на располагање на тренерот Зинедин Зидан. Искусниот бразилски дефанзивец ќе биде таму за полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите, објави шпанската телевизија ...

Лукас Васкез одби договор од Реал и Атлетико за да се пресели во Милано

Sport 1 - 04.05.2021

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лукас Васкез дефинитивно нема да го продолжи договорот и по 30 јуни ќе биде слободен агент. Шпанските медиуми велат дека фудбалерот веќе се договорил со својот следен клуб и ќе си замине од Шпанија.

70-годишна баба го спаси големиот Реал

Локално - 04.05.2021

Можат да здивнат во Реал Мадрид. Нивниот играч Марсело ќе може да игра утре на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите. Тој беше избран по случаен избор за набљудувач на изборите во Мадрид и не можеше да замине во Лондон со тимот, но „се ...

Ќе ги одбие Баерн и Атлетико Мадрид за да се пресели во Милан!?

Слободен Печат - 04.05.2021

Фудбалерот на Реал Мадрид не доби задоволителна понуда од „кралскиот“ клуб и очигледно на крајот на сезоната заминува како слободен агент. Реал му понуди само едногодишен договор, кој Васкез не сакаше да го прифати, а понудите започнаа веднаш.

Постара жена го спаси – искусниот фудбалер на Реал Мадрид во стројот за мечот со Челзи

Спортклуб - 04.05.2021

Марсело требаше да го пропушти реваншот во Лондон против Челзи, но сепак ќе му биде на располагање на тренерот Зинедин Зидан. Искусниот бразилски дефанзивец ќе биде таму за полуфиналниот натпревар во Лигата на шампионите, објави шпанската телевизија ...

АС: Лукас Васкез го одбил Атлетико, од Реал ќе се пресели во Милан

Точка - 04.05.2021

Лукас Васкез, одбил да им се приклучи на Атлетико Мадрид и речиси е извесно дека од наредната сезона ќе го носи дресот на Милан, тврди „АС“. Васкез има договор со Реал до крајот на оваа сезона.

„Засилувања“ за Реал: Валверде негативен на ковид-19, Марсело не мора на избори!

Слободен Печат - 04.05.2021

Реал Мадрид в среда ќе игра против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (првиот меч во Мадрид заврши 1:1), а пред реваншот во Лондон, „кралскиот“ клуб доби две важни засилувања, затоа што ќе може да смета на Федерико Валверде и Марсело.

„АС“ тврди: Ѕвездата на Реал се сели во Милано

Спортски - 04.05.2021

Според пишувањата на весникот „АС“, Ликас Васкез ја одбил понудата на Атлетико Мадрид и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А. Договорот на Васкез со Реал Мадрид истекува на лето, а негов приоритет е да ја продолжи соработката со ...

Засилувања за Реал: Феде негативен, Марсело не мора да оди на избори

Дриблинг - 04.05.2021

Реал во среда ќе игра со Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите, а пред реваншот, кралскиот клуб доби две важни засилувања затоа што ќе може да смета на Федерико Валверде и Марсело.

Марсело не оди на избори, пристигнува во Лондон на реваншот со Челзи

Спортклуб - 04.05.2021

Покрај сите повреди кои го десеткуваа тимот на Реал Мадрид, „Кралевите“ за малку ќе доживееја дополнителен удар од – политиката. Од пред неколку дена навивачите на Реал беа шокирани бидејќи левиот бек Марсело доби повик да биде контролор на своето ...

Хаотично претпладне во Мадрид, Марсело е во главна улога

Спортманија - 04.05.2021

Ќе игра ли Бразилецот на утрешниот реванш во Лондон? Искусниот бек Марсело ќе биде дел од тимот на Реал Мадриза дуелот против Челзи на „Стемфорд Бриџ“. По неколкудневна драма, денеска стана јасно дека Бразилецот ќе биде во авионот за пат кон Лондон.

Реал Мадрид може да здивне: Политиката се вмеша во спортот, се споменуваше и приватен авион за Марсело…

СуперСпорт - 04.05.2021

Покрај големите проблеми со кои се соочува Реал Мадрид, за малку дополнителен удар ќе им нанесеше и политиката. Од пред неколку дена навивачите на Реал беа вознемирени поради тоа што левиот бек Марсело доби повик да биде контролор на гласачко место ...

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

SportMedia - 04.05.2021

Конечно добра вест за Реал Мадрид, односно стратегот Зинедин Зидан пред утрешниот возвратен полуфинален дуел против Челзи во Лондон во Лигата на Шампионите. Имено повеќе од сигурно е дека “кралевите“ ќе сметаат на Марсело, бразилецот со шпански ...

Лукас Васкез не сака да го засили ривалот на Реал Мадрид, но е подготвен да се пресели во Серија А

24Фудбал - 04.05.2021

Според „АС“, Лукас Васкез го одбил Атлетико Мадрид, големи се шансите да се пресели во Милан доколку не го продолжи договорот со Реал. Договорот на Васкез со Реал Мадрид истекува по крајот од сезоната, тој веќе може да преговара со други клубови, а ...

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Курир - 04.05.2021

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и ...

Тухел сака да ги спои Силва и Рамос, реваншот ќе биде искористен и за преговори

Дриблинг - 04.05.2021

Челниците на Челси веќе се сретнале со братот кој воедно е и агент на Серхио Рамос и му ја доставиле првичната понуда. Рамос, кој има договор со „Кралевите“ до овој јуни, се уште нема решено дали ќе остане во Мадрид или ќе го менува клубот ова лето.

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Опсервер - 04.05.2021

– Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и ...

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Либертас - 04.05.2021

– Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и ...

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

MakPress - 04.05.2021

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и ...

Ќе игра и Рамос: Реал комплетен против Челзи

Република - 04.05.2021

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и ...

Ниту еден клуб во Европа не страдаше оваа сезона како Реал

Sport M - 03.05.2021

Францускиот дефанзивец Рафаел Варан се повреди и му зададе главоболки на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Реал Мадрид во саботата имаше тешка победа над Осасуна (2:0), тие ги задржаа своите шанси за титулата во Шпанија, но нема многу време за ...

Варан нема да игра против Челси

Локално - 03.05.2021

Реал Мадрид ќе биде дополнително ослабен на реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите против Челси. Натпреварот во Лондон ќе го пропушти и Рафаел Варан, кој беше полесно повреден изминатиов викенд против Осасуна.