TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиство во Ново Лисиче, со нож убиен е малолетник

МКД - 14.08.2019

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож. Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д.

(Фото): Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

24Инфо - 14.08.2019

Скопски малолетник бил избоден до смрт по расправија со други малолетници, ноќеска во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации, станува збор за Никола Х.(17), а за убиството е осомничен Т.А.(18), негов познаник.

(ФОТО – ВИДЕО) Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

Независен - 14.08.2019

Фото: Независен Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која ...

КОБНА РАСПРАВИЈА ВО НОВО ЛИСИЧЕ: 17-годишник избоден со нож-починал во клиника

Фактор - 14.08.2019

Половина час по полноќ, во скопско Ново Лисиче се случила кобна расправија. Седумнаесет годишно момче е избодено до смрт. Немилиот настан според официјални информации на МВР се случила на улицата „Февруарски поход“ кога расправија почнале неколку ...

Убиено 17- годишно момче во Ново Лисиче

Курир - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. почина од убодна рана која му ја задал познаникот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

„Слободен печат“ дознава: Синоќа било убиено момче во Ново Лисиче

Слободен Печат - 14.08.2019

Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало. Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен ...

Избодено до смрт 17-годишно момче во Ново Лисиче

Фокус - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

Напаѓачот приведен, момчето починало во болница

Република - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче им подлегна на повредите откако било избодено со нож. Како што соопштуваат за „Република“ од СВР-Скопје, настанот бил пријавен ноќва околу 00:35 часот. На улицата „Февруарски поход“ започнала расправија од страна на неколку ...

Убиено момче во Ново Лисиче

Република - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Детали за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

Сител - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

Сител - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Убиство во Лисиче: Тинејџер со нож избоде врсник

+инфо - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Ноќеска, убиено младо момче во Ново Лисиче

Скопје инфо - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Трагедија во Ново Лисиче: Синоќа со нож било убиено 17- годишно момче

Магазин - 14.08.2019

Трагедија се случи синоќа во скопската населба Ново Лисиче во Паркот на музиката. 17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ .

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

4NEWS - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Убиено седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

Пулс24 - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава “Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути по полноќ.