TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поднесен обвинителен акт против лице кај кое беа пронајдени психотропни супстанции и марихуана

Скопје1 - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од чл.215 ст.1 во врска со чл.12 ст.2 од ...

Кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране

Опсервер - 02.12.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица, тетовско и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...

23-годишен кумановец со кривична поради наркотици

Кумановски м. - 02.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(23) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат од ...

Жител на липковско заработи кривична поради марихуана

Кумановски м. - 02.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против З.Р.(28) од село Отља, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, ...

Приватизација на канабисот за бизнис цели

Окно - 01.12.2019

Изминативе неколку месеци во македонската јавност актуелни се предложените измени на Законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанци кои беа доставени до македонското собрание во октомври, тивко и на мала врата, без помпа, што секако не ...

Кривична пријава за дилер од Куманово

Сител - 01.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Кривична пријава за дилер од Куманово

4NEWS - 01.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово

Опсервер - 02.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Уште еден кумановец „падна“ поради марихуана

Кумановски м. - 02.12.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од ...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Л.(27) од Тетово

Опсервер - 03.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Л.(27) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 25.09.2018 на ул.

Обвинение за дилер на екстази и марихуана

24Инфо - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од чл.215 ст.1 во врска со чл.12 ст.2 од ...

Поднесен обвинителен акт против лице кај кое се пронајдени психотропни супстанции и марихуана

А1 On - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 20-годишник за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, кој се товари дека делото го сторил во состојба ...

Обвинение за 20-годишно момче зависник од дрога

Макфакс - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од чл.215 ст.1 во врска со чл.12 ст.2 од Кривичниот законик.

Обвинение за 20-годишно момче зависник од дрога

Скопје инфо - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од чл.215 ст.1 во врска со чл.12 ст.2 од Кривичниот законик.

Поднесен обвинителен акт против лице кај кое се пронајдени психотропни супстанции и марихуана

Опсервер - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 20-годишник за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, кој се товари дека делото го сторил во состојба ...

Поднесен обвинителен акт против лице кај кое се пронајдени психотропни супстанции и марихуана

MakPress - 03.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 20-годишник за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, кој се товари дека делото го сторил во состојба ...