TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Искусниот Грифин се сели во друг НБА великан (Фото)

Дерби - 30.09.2022

Формата на Блејк Грифин е во надолна линија веќе неколку години и далеку е од моментите кога беше главна ѕвезда во Лос Анџелес Клиперс, но искусниот центар и натаму успева да си обезбеди нови договори во елитни НБА франшизи.

Мега-засилување за Бостон, доаѓа Блејк Грифин

Gol.mk - 30.09.2022

Еден од фаворитите за титулата во НБА -лигата, Бостон Селтикс , обезбеди големо засилување за новата сезона од најквалитетната светска лига, пренесува новинарот на ЕСПН, Адриан Војнаровски. Во тимот доаѓа 30-годишниот крилен центар Блејк Грифин.

Ветеранот Блеј Грифин има нов клуб во НБА

Спортски - 30.09.2022

Ветеранот Блејк Грифин кој некогаш беше еден од најдобрите играчи во НБА лигата во новата сезона ќе го носи дресот на Бостон Селтикс откако со овој тим потпиша ветерански минимален договор од 2.7 милиони долари.

Бостон го доведе некогаш најатрактивниот кошаркар во НБА

Екипа - 30.09.2022

Шесткратниот Ол-стар и некогаш еден од најспектакуларните кошаркари во НБА, Блејк Грифин потпиша едногодишен договор со Бостон. Грифин беше најзвучниот преостанат слободен играч на пазарот откако му заврши договорот со Бруклин нетс.

Ветеранот Блејк Грифин потпиша за Бостон

Sport 1 - 30.09.2022

Некогаш еден од најатрактивните играчи во НБА-лигата, Блејк Грифин во новата сезона ќе игра за Бостон селтикс и тоа за ветерански минимален договор од 2,7 милиони долари. Потпиша на само една сезона и тоа како слободен агент откако лани играше за ...