TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пол Погба по четиригодишната суспензија: „Тажен сум, шокиран и со скршено срце“

Спортклуб - 01.03.2024

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Французинот Пол Погба изјави дека е „тажен, шокиран и со скршено срце“ по четиригодишната забрана за играње фудбал поради допинг. Погба (30) беше привремено суспендиран лани во септември откако тестот покажа ...

Погба се огласи по казната: Шокиран сум, се што градев во кариерата…

Дерби

Погба: Многу сум тажен, ми одзедоа сѐ што освоив во кариерата

Gol.mk

Погба не ја прифаќа вината: Ќе се жалам на одлуката, одземено ми е сè што градев во кариерата

Спортманија

Погба се закани со жалба на казната на Трибуналот: Никогаш свесно не се допингував

Канал5

Погба ќе се жали на одлуката: Ми одзедоа сè што имав изградено во мојата кариера

Слободен Печат

Погба суспендиран на четири години поради допинг

24Инфо

Екипа Независен Спортски МакФудбал Слободен Печат TopSport Спортманија SportSport

Сунес за „пресвртот“ кај Французинот: Кариерата на Погба тргна во погрешен правец по тој момент

Дерби - 01.03.2024

Пол Погба може неславно да ја заврши својата фудбалска кариера, а такво нешто најавува 4-годишната суспензија поради користење допинг. Наместо враќање во дресот на Јувентус по многуте повреди кои го измачуваа, на Французинот сега му останува да чека ...

Сунес за „пресвртот“ кај Французинот: Кариерата на Погба тргна во погрешен правец по тој момент

Точка

Потврдена казната за Французинот, Погба повеќе нема да игра фудбал?!

Спортманија - 29.02.2024

Францускиот репрезентативец Пол Погба е суспендиран на четири години поради допинг, објавија италијанските медиуми. Погба на 11 септември минатата година беше суспендиран откако му беше пронајден тестостерон на тестот по натпреварот на Јувентус ...

Француската фудбалска ѕвезда Пол Погба доби четири години суспензија за допинг

Сакам да кажам

Пол Погба поради допинг суспендиран на четири години

Точка

Погба ќе се жали на одлуката за четири години суспензија, сака да си ја спаси кариерата!

Sport 1

Официјално: Спортскиот суд му изрече драконска казна на Погба поради допинг!

Дерби

Спортскиот суд не простува: Пол Погба доби драконска казна поради допинг!

Gol.mk

Четири години суспензија за Пол Погба!

Sport 1

Спортклуб Кајгана 24Фудбал МКД Екипа