TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски со многу низок рејтинг на верба

Нетпрес - 22.07.2021

Според анкетата на СДСМ која ја направи Брима, претседателот Стево Пендаровски е со многу низок рејтинг. На прашањето „Во кој политичар имате верба?“, 4,6 отсто од испитаниците му дале доверба на Пендаровски, сместувјќи го на петтата позиција.

Љупчо Николовски: Најдоброто е во СДСМ, на секому му е јасно тоа

Курир

Николовски: Најдоброто е во СДСМ, на секому му е јасно тоа

Нетпрес

„Огнената група“ во ДУИ можна причина за пораз и распад на партијата (АНАЛИЗА)

Expres - 22.07.2021

Анализа на информативната агенција Журнал која важеше за блиска на партијата на Али Ахмети на тема: „ДУИ ќе доживее пораз на локалните избори – може и да исчезне како политичка партија!“, открива нови можни разврска во албанскиот блок во Македонија.

Според анкета на „Брима“ СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ со 2,6 отсто

Независен

Анкета на Брима:  Заев води пред Мицкоски и има двојно поголем рејтинг

Centar

СДСМ ќе победи на локалните избори, вели анкетата на „Брима“

Centar

СДСМ ќе победи на локалните избори, вели анкетата на „Брима“

iPortal

Според најновата анкета на агенцијата Брима, СДСМ повторно е со предност пред ВМРО-ДПМНЕ

Frontline

СДСМ и Заев имаат најголема доверба кај граѓаните, покажа анкетата на Брима

Кумановски м.

Нова ТВ Zoom Слободен Печат Press24 360 степени MTM

Заев и СДСМ го оддржуваат водството пред Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ на изминатите анкети

Centar - 21.07.2021

На прашањето „Доколку денеска се одржат парламентарни избори, за која политичка партија ќе гласате“ 18,9 отсто од испитаниците одговориле дека ќе гласаат за СДСМ, додека 16,3 отсто изјавиле дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, а понатаму следуваат ДУИ, ...

СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните покажа анкетата на „Брима”, продолжуваме да работиме посветено и одговорно за државата

24Инфо

СДСМ анкета Брима: СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните

Канал5

СДСМ: СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните покажа анкетата на „Брима“, продолжуваме да работиме посветено и одговорно за државата

Centar

Анкета на „Брима“: СДСМ и Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните!

iPortal

Повеќе од двојно е разликата во рејтингот помеѓу Заев и Мицкоски

iPortal

СДСМ: Нашиот лидер Заев е политичар со убедливо највисок рејтинг и доверба кај граѓаните

Денешен

Локално Фокус