TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски за „враќањето“ на Мијалков: Јасно е дека се е договорено

360 степени - 23.02.2021

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, само со „жестока јавна реакција се спречи целосно фијаско и бегство“ Денеска стана совршено јасно дека имаат договор, прво се договорија да избега, па се договорија да се врати, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

За Мицкоски целата работа со Мијалков била циркус

Независен

Мицкоски бара техничка влада и предвремени избори

Сител

Мицкоски: Криминалната коалиција Заев – Мијалков прават циркус од државата, доста е!

Алфа

Лидерот на опозицијата Хриситјан Мицкоски најави гласање за недоверба на владата

Алсат-М

ВО ЖИВО I Изјава на Христијан Мицкоски по појавувањето на Сашо Мијалков во ЈО

Слободен Печат

Мицкоски: Заев и Мијалков можеби имаат температура, ама граѓаните немаат

365

Press24 Канал5 Press24 Канал5 360 степени Р.С.Европа +инфо Република

СДСМ: Правдата е најголемиот дебакл што му се случува на Мицкоски

Канал5 - 23.02.2021

Откако се покажа дека системот функционира и Сашо Мијалков беше принуден да се предаде, се случи уште еден дебакл на Христијан Мицкоски, детето на Груевски и Мијалков, се наведува во реакцијата на СДСМ.

Никола Тодоров сака да биде Мијалков место Сашо: Мора да го смениме Мицкоски за да падне Заев од власт

Во Центар

Тодоров за Мицкоски: Со сите постапки што ги прави, му помага на Заев

iPortal

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога Заев и Мијалков ќе бидат во затвор

Фокус

Тодоров: Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ беше поставен токму од Сашо Мијалков

iPortal

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога Заев и Мијалков ќе бидат во затвор

Press24

Правдата е најголемиот дебакл што му се случува на Мицкоски, детето на Мијалков и Груевски е повторно поразен

24Инфо

Локално iPortal Сител Нетпрес Вечер Прес 24Инфо

Мицкоски по појавувањето на Мијалков: Оставка на Владата веднаш

360 степени - 23.02.2021

По појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, во јавноста и во Обвинителството, се огласи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во кратка изјава на Фејсбук пишува дека Владата треба веднаш да поднесе оставка.

Мицкоски за враќањето на Мијалков: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата

Press24

Мицкоски: Оставка на Владата веднаш

ММС

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата!

Фокус

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата- Оставка на Владата веднаш!

Курир

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата, оставка на Владата веднаш!

Република

Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата, оставка на Владата веднаш !

Скопје1

+инфо ТВ21 Канал5 24Инфо Слободен Печат Либертас Опсервер Мак. Весник

Мицкоски : Се е договорено и нема логика тоа што го вели Заев

Канал5 - 23.02.2021

Доброволно се прошета Мијалков , нема полиција а има камера. наместо во суд , отиде во обвинителството , рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Мицкоски рече дека и двајцата имале правда , можеби биле заедно.

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ на чело со Мицкоски не може да победи

iPortal

Мицкоски: Оставка на Владата, експертска влада до локалните, кога би се одржале и парламентарни избори

ТВ21

Мицкоски бара оставка на Владата, експертска влада и парламентарни избори заедно со локалните

МКД

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Алфа

Мицкоски за иницијаторите за вонреден конгрес: Тоа се купче уценувачи и криминалци

Скопско Ехо

Не е доволна само оставка од Спасовски, туку од цела Влада, нови избори со локалните, бара Мицкоски

Скопско Ехо

Сител Слободен Печат MakPress Денешен CivilMedia Телма OhridNews Тера

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни функционери

ТВ21 - 23.02.2021

Од СДСМ со соопштение го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да ги повика сите сегашни и поранешни членови на партијата, да понесат одговорност. „Откако ги призна сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од неговите ментори ...

СДСМ: Николоски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

Граѓански збор

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ, поранешни и сегашни функционери

Бриф

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ

Канал5

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

Сител

Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ, поранешни и сегашни функционери

24Инфо

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Фактор Фокус Република Слободен Печат iPortal Frontline Скопје инфо Опсервер

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Канал5 - 23.02.2021

Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш . Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со МАФИЈА.

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Курир

(ВИДЕО) Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Опсервер

Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со мафија, денес криминалците и власта се едно

PressingTV

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев- Мијалков, се договорија да избега

Press24

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне

Скопје1

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Акцент

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Опсервер - 23.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција упати апел до сите партии во парламентот да ја зачуваат свеста и да изгласаат недоверба на Владата. „Ова не е игра на 100 метри.

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Press24

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Курир

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Скопје1

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

24Инфо

Мицкоски до партиите во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Нетпрес

Мицкоски до политичките партии: Сега е моментот да се застане рамо до рамо со граѓаните, да изгласаме недоверба на Владата

MakPress

Тера PressingTV Република