TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напади врз синагога, црква и полициска станица во Дагестан, најмалку седуммина убиени

360 степени - 23.06.2024

Нападот врз синагогата е во градот Дербент, кој важи за дом на еврејската заедница во доминантно муслиманскиот регион Во координиран напад врз синагога, православна црква и полициска станица, најмалку шестмина полицајци и еден свештеник се убиени во ...

Координирани напади врз синагога и црква во руската република Дагестан, најмалку седуммина убиени

Сакам да кажам

Напаѓачи упаднаа во црква и синагога во Русија, убија полицајци, му го пресекоа грлото на попот

Макфакс

НАПАД ВО РУСИЈА: Пукање во синагога и православна црква, убиени полицајци и свештеник

Вечер Прес

Терористички напад во Русија – напаѓачи пукале во црква во Дагестан, убиени се двајца полицајци

Фокус

📷ОВА Е СВЕШТЕНИКОТ КОЈ БИЛ ЗАКЛАН ОД ТЕРОРИСТИТЕ ВО ДАГЕСТАН: Служел во црквата 40 години – убиени двајца напаѓачи

Локално

Напаѓачи упаднаа во црква и синагога во Русија, убија полицајци, му го пресекоа грлото на попот

Опсервер

24Инфо Алсат-М 365

Вооружени напаѓачи убиле полицајци и свештеник во рускиот кавкаски регион

MakPress - 24.06.2024

Вооружени напаѓачи отворија оган во синагога, православна црква и полициска станица во рускиот северен кавказски регион Дагестан, при што двајца полицајци беа убиени, соопшти руското Министерство за внатрешни работи. Во нападите се ранети шест лица.

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

Бизнис Вести

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

Слободен Печат

Вооружени напаѓачи отвориле оган врз синагога, црква и полициска станица во Дагестан

Н.Македонија

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

24 Вести

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

Рацин

Неколку лица загинаа и најмалку 13 ранети во терористички напад во Дагестан

MakPress