TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расипаниот лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“ се уште е ризик за граѓаните, не е затворен ниту означен

Република - 13.01.2021

Расипаниот лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“ во центарот на Скопје се уште претставува ризик за граѓаните, бидејќи не е затворен и не е означен дека е надвор од функција, иако од АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор ...

Лифтовите во катната гаража „Смилевски конгрес“ мета на вандали, реагираат надлежните

Слободен Печат - 13.01.2021

„Со лифтовите во катната гаража Кресненско востание се е во ред“, реагираат од АД за стопанисување со станбен и деловен прстор од значење на Републиката, наведувајќи дека фотографиите кои кружат на Твитер за отворен и необезбеден лифт, всушност се ...

Насилно отворен еден од лифтовите во „Смилевски конгрес“

Вечер Прес - 13.01.2021

„Отворен лифт без никакво предупредување. Дали сте нормални и дали размислувате до какви последици може да дојде. Срамота“. Вакво предупредување осамна денеска на Твитер со фотографии од кои се гледа дека непознат сторител отворил врата на лифт во ...

АДСДП: Вандали го отворија расипаниот лифт, повторно е затворен и означен

Република - 13.01.2021

Во однос на реакциите во јавноста по објавениот текст за сигурносниот проблем со отворен иотлифт во катната гаража „Смилевски конгрес’’, од АД за стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката велат дека тој бил ...

Во катната гаража „Кресненско востание“ лифот оставен целосно отворен

Порта 3 - 13.01.2021

На социјалните мрежи објавени се фотографии кои сведочат за голема неодговорност од страна на надлежните на катната гаража „Кресненско востание“. Во гаражата на две нивоа која е веднаш до НУ „Национална опера и балет ’’, лифт е целосно отворен и ...

ФОТО: Без никакво предупредување - лифт оставен отворен во катната гаража „Кресненско востание“

Press24 - 13.01.2021

Лифтовите кои се оставаат отворени, без притоа за тоа да има предупредување може да бидат многу опасни по животот на луѓето, па дури и кобни. На социјалната мрежа Твитер, неколку корисници објавија фотографии кои сведочат голема неодговорност од ...

Без никакво предупредување, отворен лифт во катната гаража „Кресненско востание“

Слободен Печат - 13.01.2021

На социјалната мрежа Твитер, неколку корисници објавија фотографии кои сведочат голема неодговорност од страна на надлежните на катната гаража „Кресненско востание“. Имено, се работи за лифт во еден од ходниците на гаражата, кој е целосно отворен и ...

(ФОТО) Без никакво предупредување отворен лифт во катната гаража „Кресненско востание“

Нетпрес - 13.01.2021

Поради несфатлива негрижа на надлежните, загрозен е животот на многу граѓани во Скопје. Станува збор за лифт во катната гаража „Кресненско востание“ кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

Провалија наместо лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“

Република - 13.01.2021

Малку недостига да дојде до вистинска трагедија во катната гаража „Смилевски конгрес“ во Центар, каде расипан лифт стои отворен без никаков знак за предупредување или препрека, ниту пак чувар да ги предупреди луѓето да не се доближуваат.

Отворен лифт среде Скопје без никакво предупредување, загрозен е животот на многу граѓани

Точка - 13.01.2021

Поради несфатлива негрижа на надлежните, загрозен е животот на многу граѓани во Скопје. Станува збор за лифт во катната гаража „Кресненско востание“ кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

Како во хорор филм: Отворен лифт среде Скопје, граѓаните без никакво предупредување во катната гаража „Смилевски ...

Курир - 13.01.2021

Среде Скопје животот на граѓаните е загрозен. Станува збор за лифт во катната гаража Смилевски конгрес кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

(Фото) Отворен лифт без никакво предупредување во катна гаража во центарот на Скопје

24Инфо - 13.01.2021

Поради несфатлива негрижа на надлежните, загрозен е животот на многу граѓани во Скопје, објави Курир . Станува збор за лифт во катната гаража „Кресненско востание“ кај Македонска опера и балет, кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а ...

Отворен лифт среде Скопје, граѓаните без никакво предупредување во катната гаража „Кресненско востание“ (ФОТО)

Скопје инфо - 13.01.2021

Среде Скопје животот на граѓаните е загрозен. Станува збор за лифт во катната гаража Кресненско востание кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

Без никакво предупредување: Оставен отворен лифт во катната гаража „Кресненско востание“

Скопје24 - 13.01.2021

Сите знаеме колку се небезбедни и потенцијално штетни необезбедените отворени лифтови, особено за нашите најмлади кои без многу размислување би можеле да стапнат и да пропаднат. Тие не се штетни само за децата, бидејќи и секој возрасен човек дококу ...

Катна гаража ќе се гради зад поликлиниката Бит Пазар

МКД - 12.01.2021

На просторот зад поликлиниката Бит Пазар ќе се гради катна гаража, а Владата денеска дала зелено светло, во соработка со градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу. Веста ја објави првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби на ...

ВО ЧАИР ПОЗАДИ ПОЛИКЛИНИКА БИТ ПАЗАР ЌЕ НИКНЕ КАТНА ГАРАЖА - веста од Владата прв ја сподели Груби

Фактор - 12.01.2021

Владата дала зелено светло да се гради катна гаража во општина Чаир, во просторот зад поликлиниката Бит Пазар. Оваа информација уште пред да ја објави официјално Владата преку соопштение, преку својот фејсбук профил ја соопшти првиот вицепремиер на ...