TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косовската убавица стана амбасадорка на УЕФА (Фото)

Спортски - 16.05.2018

Убавицата која е родена во Приштина во 1990 година ја објави оваа вест на својот Инстафрам профил. Познатата пејачка Рита Ора успеа да ги спои музиката и фудбалот – стана амбасадорка на УЕФА.

(ВИДЕО+ФОТО) Рита Ора открила дека е бисексуалка!

Екран - 16.05.2018

Рита Ора во новата песна признала дека е бисексуалка. На овој начин сакала пред светот да обелодени дека подеднакво сака момчиња и девојки, и дека тоа е ОК. Минатата недела кога се појавила нејзината нова песна Рита Ора сите ги изненадила.

Рита Ора призна: Имав врски и со мажи и со жени

Локално - 16.05.2018

Албанската пејачка Рита Ора објави дека има односи со мажи и жени. Изјавата дојде откако нејзината нова песна “Девојки” искористи духови во социјалната мрежа, тврдејќи дека текстот е збунувачки за ЛГБТ заедницата.

Рита Ора стана амбасадорка на УЕФА (Фото)

Таратур - 16.05.2018

Убавицата која е родена во Приштина во 1990 година ја објави оваа вест на својот Инстафрам профил. Познатата пејачка Рита Ора успеа да ги спои музиката и фудбалот – стана амбасадорка на УЕФА.

Косовската пејачка Рита Ора откри тајна која ги шокираше фановите!

Скопје24 - 16.05.2018

Рита Ора во новата песна признала дека е бисексуалка. На овој начин сакала пред светот да обелодени дека подеднакво сака момчиња и девојки, и дека тоа е ОК. Минатата недела кога се појавила нејзината нова песна Рита Ора сите ги изненадила.

Рита Ора призна дека е бисексуалка

Репортер - 16.05.2018

Албанската пејачка Рита Ора призна дека била во врска и со мажи и со жени. Таа го откри ова откако нејзината нова песна „Девојки“ предизвика реакции на социјалните мрежи. „Текстот на ‘Девојки’е напишан за да ја претстави мојата вистина и е точен ...

Рита Ора стана амбасадорка на УЕФА

Независен - 17.05.2018

Англија - Поп-ѕвездата Рита Ора успеа да ги спои музиката и фудбалот – стана амбасадорка на УЕФА. Убавицата која е родена во Приштина, а живее и има успешна кариера во Лондон, ја објави оваа вест на својот Инстафрам профил.

Косовската пејачка Рита Ора откри тајна која ги шокираше фановите!

Орбис - 17.05.2018

Рита Ора во новата песна признала дека е бисексуалка. На овој начин сакала пред светот да обелодени дека подеднакво сака момчиња и девојки, и дека тоа е ОК. Минатата недела кога се појавила нејзината нова песна Рита Ора сите ги изненадила.

Рита Ора е бисексуалка!?

ЗаЗабава - 16.05.2018

Албанската пејачка Рита Ора објави дека има односи со мажи и жени. Изјавата дојде откако нејзината нова песна “Девојки” искористи духови во социјалната мрежа, тврдејќи дека текстот е збунувачки за ЛГБТ заедницата.