TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Богаташите“ од Премиер лигата гневни поради продажбата на Њукасл, додека малите екипи им тераат сеир: „А сакавте ...

Слободен Печат - 13.10.2021

Челниците на 19-те премиерлигашки екипи одржаа итен состанок со челнивите на Лигата на кои им беше објаснето зошто е прифатена продажбата на Њукасл за сума од 350 мииони евра на Саудискиот инвестициски фонд кој е под директна надлежност на принцот ...

Газдите на Њукасл сакаат да го купат Интер

MTM - 13.10.2021

Инвестициската групација, која ја предводи Саудискиот јавен инвестициски фонд (ПИФ), сака да стане газада и на италијанскиот великан Интер. На чело на ПИФ се наоѓа принцот Мохамед бин Салман, кој управува со владата на својот татко, кралот Салман ...

Итен состанок на премиерлигашите по купувањето на Њукасл, големите клубови загрижени

Екипа - 13.10.2021

Деветнаесет од 20 клубови од Премиер-лигата, одржаа итен состанок по повод купувањето на Њукасл од страна на конзорциум поврзан со саудискиот принц Мохамед бин Салман. Тимовите се противат на овој договор, а според „Дејли Мејл“ најгласни биле ...

Њукасл подготви 250 милиони евра за засилувања – сака ѕвезди на Барселона, ПСЖ, Јунајтед…

СуперСпорт - 13.10.2021

Њукасл беше откупен од Инвестициски фонд од Саудиска Арабија, кој го води принцот Мохамед Бин Салман, а тоа значи дека во иднина ќе се обиде да се натпреварува со најмоќните тимови во светот.

Не е само Њукасл, саудискиот принц го купува и великанот од Серија А!?

SportMedia - 13.10.2021

Само што одекна „бомбата“ дека Саудискиот принц го купи тимот на Њукасл, светската јавност веќе шпекулира со нова сензација. Наводно, принцот сега е заинтересиран да го купи и калчолигашот Интер, клуб кој е далеку поголем и посериозен во Европски и ...

Саудискиот принц троши милијарда евра на друг гигант!?

СуперСпорт - 13.10.2021

Мохамед Бин Салман, саудискиот принц е на чело на Инвестицискиот фонд кој неодамна го купи Њукасл јунајтед за сума од 350 милиони фунти. Њукасл преку ноќ стана најбогатиот тим во светот затоа што неговиот газда има богатство од неверојатни 320 ...

Саудискиот принц не жали пари, нуди милијарда евра за да го купи и Интер

Слободен Печат - 13.10.2021

По купувањето на Њукасл за околу 350 милиони евра, Саудискиот инвестициски фонд (ПИФ) кој е под директна надлежност на принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати дури милијарда евра за купување на Интер.

Саудиските милионери по Њукасл сакаат да го преземат и овој европски тим

Кајгана - 13.10.2021

Откако стана сопственик на Њукасл, инвестициската група предводена од Саудискиот јавен инвестициски фонд сака да го купи Интер. На чело на фондот е Мохамед бин Салман, саудиски принц и прв човек по кралот во Саудиска Арабија.

Новиот газда на Њукасл сака да го купи и Интер?

Спортски - 13.10.2021

Неодамна Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија го презема Њукасл, а сега се најавува дека би можеле да го купат и италијански Интер. Богатите Арапи за 350 милиони евра станаа сопственици на 80% од акциите на премиерлигашот, тоа за нив би бил само ...

Газдите на Њукасл ќе платат милијарда евра за да го преземат Интер?

Sport 1 - 13.10.2021

Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија, откако го купи Њукасл, реши да инвестира и една милијарда евра за да го преземат Интер, а во моментов преговорите биле во напредна фаза. Богатите Арапи купија 80 отсто од акциите на премиерлигашот за 350 ...

Се подготвува бомба во Италија: Арапите од Њукасл влегуваат и во Интер!?

Спортклуб - 13.10.2021

Една недела откако беше потврдено преземањето на Њукасл, саудискиот фонд ПИФ изрази желба да купи уште еден гигант на европскиот фудбал. Станува збор за актуелниот шампион на Италија, Интер за кого богатите Арапи веќе почнале да се распрашуваат и ...

Новите газди на Њукасл ќе го купат Интер за милијарда евра?

24Фудбал - 13.10.2021

Според дел од италијанските медиуми, преговорите меѓу инвеститорите од Саудиска Арабија и сегашните сопственици на Интер, се во напредна фаза, клубот наскоро може да биде продаден. Весникот „Либеро“, тврди дека преговорите се во напредна фаза, а ...

Премиерлигашите на итен состанок изразија незадоволство од купувањето на Њукасл од инвеститори од Саудиска Арабија

Опсервер - 13.10.2021

– Клубовите од англиската Премиер лигата одржаа итен состанок за да разговараат за купувањето на Њукасл од страна на Фондот за јавни инвестиции на Владата на Саудиска Арабија (ПИФ), објави „Дејли мејл“.

Саудијците го купија Њукасл, сега се насочија кон Интер, нудат милијарда евра

МКД - 13.10.2021

Според дел од италијанските медиуми, преговорите меѓу инвеститорите од Саудиска Арабија и сегашните сопственици на Интер, се во напредна фаза, клубот наскоро може да биде продаден. Весникот „Либеро“, тврди дека преговорите се во напредна фаза, а ...

Го купи Њукасл, а сега принцот од Саудиска Арабија понудил милијарда евра за италијанскиот гигант

Sport M - 13.10.2021

По купувањето на Њукасл за околу 350 милиони евра, Саудискиот инвестициски фонд (ПИФ) кој е под директна надлежност на принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати дури милијарда евра за купување на Интер.

Газдите на Њукасл сакаат да го купат Интер

Денар - 13.10.2021

Инвестициската групација, која ја предводи Саудискиот јавен инвестициски фонд (ПИФ), сака да стане газада и на италијанскиот великан Интер. На чело на ПИФ се наоѓа принцот Мохамед бин Салман, кој управува со владата на својот татко, кралот Салман ...

Лудило: Новите газди на Њукасл нудат една милијарда евра за да го купат Интер!

Екипа - 13.10.2021

Интер би можел целосно да ги надмине финансиските проблеми со кои се соочува доколку кинеските газди ја прифатат понудата на конзорциумот од Саудиска Арабија, вредна дури една милијарда евра за да го преземе раководењето со актуелниот првак на ...

Њукасл купува пет супер-ѕвезди

Вечер Прес - 13.10.2021

Откако англискиот премиерлигаш Њукасл дојде до епитетот најбогат фудбалски клуб, благодарение на новите сопственици од Саудиска Арабија, во фудбалските медиуми доминираат шпекулациите околу можните засилувања кои би требало да бидат ангажирани за ...

На шопинг во Франција и Шпанија: Њукасл носи неколку големи ѕвезди уште зимава

Дриблинг - 13.10.2021

Откако дојдоа новите сопственици во Њукасл, голем број играчи почнаа да се поврзуваат со англискиот клуб. Шпанска Марка објави список на желби на новиот фудбалски милијардер, а на истиот доминираат кои се во финишот на својата кариера или не се ...

Њукасл почнува со шопингот, Икарди прва мета

Спортски - 12.10.2021

Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија и официјално го презеде Њукасл и е спремен да вложи голема сума во тимот. Англиските медиуми пишуваат дека Њукасл ќе може да потроши меѓу 200 и 250 милиони евра во зимскиот преоден рок, а така нема да го ...

Првиот ладен туш за новите газди на Њукасл дојде од Париз

SportMedia - 12.10.2021

Њукасл постана еден од најбогатите тимови во светот, откако во своите раце го зеде принцот Мохамед бин Салман од Саудиска Арабија. Во следните месеци се очекува овој клуб да има бројни промени, а веќе во јавноста беа пласирани неколку имиња за време ...