TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српските баскетчии по петти пат се светски шампиони

Слободен Печат - 26.06.2022

Баскет репрезентацијата на Србија по петти пат е светски шампион откако во финалето на СП во баскет 3х3 што се играше во Антверпен, Белгија, со 21:16 ја совладаа Литванија. Српските баскетчии фуриозно го започнаа финалето, поведоа до 5:0, а потоа ...

Земја на кошарката: Србија по петти пат е светски шампион во – баскет (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.06.2022

Баскетчиите на Србија се нови светски шампиони, откако во вечерашното финале на собирот во Антверпен ја совладаа Литванија со 21-16. Ова е петти златен медал за Србите на досегашните седум најголеми светски натпреварувања во „три на три“, од кои ...

СРБИЈА Е СВЕТСКИ ПРВАК ВО БАСКЕТ 3х3 Ја победија Литванија со 21:16 и се искачија на покривот на светот!

+инфо - 26.06.2022

Ова е петто злато на седум светски првенства на кои досега учествувале српските кошаркари. Србија е светски првак во кошарка . Српските кошаркари Стојачиќ, Мајсторовиќ, Васиќ и Бранковиќ убедливо ја совладаа Литванија во големото финале и се ...

Србија не ѝ даде шанса на Литванија и по петти пат стана светски првак!

Gol.mk - 26.06.2022

Србија ја потврди доминацијата во 3Х3 баскетот и по петти пат стана светски првак. Победата на „орлите“ пристигна по денешното финале против Литванија (21-16). Србите настапија во состав со Стојачиќ, Мајсторовиќ, Васиќ и Бранковиќ.

Србија е нов светски шампион во баскет 3х3

Екипа - 26.06.2022

Репрезентацијата на Србија е нов шампион во баскет 3х3 откако вечерва во финалето славеше над Литванија со 21-16 на Светското првенство кое се одржува во Белгија. Србите на маестрален начин, без ниту еден пораз стигнаа до нова титула светски шампион.