TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стерлинг потпиша нов договор – за неделна плата од 300.000 фунти

Екипа - 09.11.2018

Рахим Стерлинг дефинитивно ги отстрани сите дилеми околу својата иднина, откако англискиот репрезентативец денеска потпиша нов договор со Манчестер сити. Стариот договор истекуваше во јуни 2020 година, „граѓаните“ инсистираа на продолжување на ...

ВАР-технологијата влегува во ЛШ уште оваа сезона!?

Gol.mk - 09.11.2018

ВАР-технологијата зеде голем замав во светскиот фудбал поради недолучноста на судиите и големите грешки, а УЕФА веќе најави дека ќе ја вметне во Лигата на шампионите, но промена би било што таа би „влегла“ во најквалитетното натпреварување уште оваа ...

ВАР во Лигата на шампионите порано од предвиденото?

Стандард - 09.11.2018

УЕФА ја разгледува можноста да се воведе системот ВАР за видео асистенција на судијата уште пред крајот на сезоната во Лигата на Шампионите, а не од есента 2019-та, тврди Би-Би-Си. Причина за тоа е порастот на судиските грешки, а исто така успешното ...

По пеналот над Стерлинг: УЕФА порано ќе воведе ВАР во Лигата на шампионите

Екипа - 09.11.2018

УЕФА сериозно размислува да ги забрза плановите за воведување на ВАР-технологија на натпреварите од Лигата на шампионите, по огромниот „кикс“ на Виктор Касаи и подарениот пенал на Манчестер сити откако Рахим Стерлинг самиот се сопна, а унгарскиот ...

Нова ситуација во корист на ВАР

Н.Македонија - 09.11.2018

Манчестер сити забележа убедлива победа над украинскиот Шахтар (6-0) и на две кола до крајот на натпреварите по групи практично обезбеди пласман во осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ).

Стерлинг испадна господин, но со мало задоцнување

Sport M - 08.11.2018

На синоќешниот натпревар, Манчестер Сити – Шахтјор, беше забележана нај смешниот досуден пенал во последните неколку години. Стерлинг трчаше кон голот на Шахтјор и се сопна, а судијата без мисла покажа на белата точка, иако немаше апсолутно никаков ...

Гвардиола: Немаше пенал, Стерлинг му се извини на судијата (Видео)

Макфакс - 08.11.2018

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, рекол дека УЕФА мора да направи нешто за да им помогне на судиите во Лигата на шампионите. Сити, синоќа, го декласира Шахтјор 6:0, а мечот го обележа комичниот пенал кој го досуди Виктор Кашаи.

ЛШ: Лоша глума на Стерлинг, катастрофална одлука на Касаи (видео)

OhridNews - 08.11.2018

Еден од најдобрите судии со знакот на УЕФА, Виктор Касаи донесе катастрофална одлука да досуди пенал, откако наседна на лошата глума од Рахим Стерлинг во текот на мечот помеѓу Манчестер Сити и Шахјтор Доњецк кој заврши 6-0.

Непостоечкиот пенал над Стерлинг ќе ја забрза процедурата: УЕФА порано воведува ВАР во ЛШ

Република - 09.11.2018

УЕФА сериозно размислува да го забрза на воведувањето на ВАР-технологија на натпреварите од Лигата на шампионите, по огромниот кикс на судијата Виктор Касаи и подарениот пенал на Манчестер сити откако Рахим Стерлинг самиот се сопна, а тој сепак ...