TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партнерката на Џулијан Асанж го моли Трамп да го помилува

Локално - 26.11.2020

Партнерката на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, упати апел во порака на Твитер испратена денес, на Денот на благодарноста, до американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува. Асанж беше обвинет од американските обвинители за 17 точки за ...

Морис бара американскиот претседател да го помилува Асанж

Опсервер - 26.11.2020

– Партерката на Џулијан Асанж, С денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на американскиот празник Денот на благодарноста.

Партнерката на Асанж бара од Трамп да го помилува основачот на „Викиликс“

А1 On - 26.11.2020

Партнерката на Џулијан Асанж, адвокатката со шпанско и шведско државјанство, Стела Морис, денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на ...

Морис бара американскиот претседател да го помилува Асанж

Слободен Печат - 26.11.2020

Партерката на Џулијан Асанж, денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на американскиот празник Денот на благодарноста.

Партнерката на Асанж бара Трамп да го помилува

+инфо - 26.11.2020

Асанж (49) е во затвор во Велика Британија и чека одлука дали ќе биде екстрадиран во САД, каде се соочува со обвиненија за шпионажа. Партерката на Џулијан Асанж, Стела Морис денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува ...

Морис бара американскиот претседател да го помилува Асанж

Либертас - 26.11.2020

Партерката на Џулијан Асанж, С денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на американскиот празник Денот на благодарноста.

Морис бара американскиот претседател да го помилува Асанж

Вечер Прес - 26.11.2020

Партерката на Џулијан Асанж, С денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на американскиот празник Денот на благодарноста.

Морис бара американскиот претседател да го помилува Асанж

MakPress - 26.11.2020

Партерката на Џулијан Асанж, С денеска побара од американскиот претседател Доналд Трамп да го помилува основачот на Викиликс. – Ве молам донесете го дома за Божик, напиша Морис на Твитер на американскиот празник Денот на благодарноста.