TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четиричлено семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Макфакс - 08.04.2020

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле за мерките против опасната заразна болест Ковид-19, лицата не постапиле според прописите и во текот на ...

Казнето семејство од Берово, се возело со автомобил за време на полициски час

360 степени - 08.04.2020

Четири члена на едно семејство од Берово се казнети поради прекршување на забраната за движење за време на викендот. Тие биле затекнати во својот автомобил во време од 16 часот до 5 часот, кога во сила е полицискиот час.

Досега 533 граѓани добиле кривични пријави за непочитување на самоизолацијата и полицискиот час

Мета - 08.04.2020

Движењето надвор за време на полицискиот час и непочитувањето на мерките за самоизолација и карантин доведе до тоа 533 граѓани да добијат кривични пријави со вкупна вредност од неколку стотици илјади евра.

Двајца малолетници се шетале кај Железничка за време на полициски час

Макфакс - 08.04.2020

За време на полицискиот час на 30 март, во близина на Железничката станица, полицијата забележала како се шетаат двајца малолетници на возраст од 15 и 14 години. Тие се товарат дека сториле кривичното дело – непостапување според здравствените ...

Скопјанец потпишал изјава за изолација, па отишол да пазари во маркет

Макфакс - 08.04.2020

Скопското основнo јавно обвинителство предлага казна за човек кој ја прекршил мерката за самоизолација, откако од Словенија се вратил во земјава. Како што информираат од обвинителството, обвинетиот на 17 март, при влез на граничниот премин ...

Поведени постапки за непочитување на здравствените прописи во Скопје

Канал5 - 08.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело. Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

41 прекршувања на забраната за движење во последните 24 часа

Алсат-М - 07.04.2020

Во последните 24 часа, Министерството за внатрешни работи има регистрирано 41 прекршувања на полицискиот час на целата територија .20 од нив во Скопје, 7 во Охрид, 5 во Струмица, 4 во Тетово, 3 во Битола, 1 во Велес и 1 во Штип.

Четворица штипјани возеле со автомобили за време на полициски час, ќе платат 2.000 евра казна

Press24 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози за четири лица во износ од 100 дневни глоби, секоја однив во висина од по 20 евра, односно 2.000 евра. - Побараната парична казна е заради сторено кривично дело – ...

Две лица не го почитувале полицискиот час во Берово

А1 On - 07.04.2020

Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Поради прекршување на полицискиот час во Штип се бараат казни за четири, во Гостивар за три лица

360 степени - 07.04.2020

Поради прекршување на полицискиот час, обвинителствата во Штип и Гостивар бараат парични казни за вкупно седум граѓани. Во Штип забраната за движење ја прекршиле четири лица во различни случаи и за нив се бараат казни од по 2 000 евра.

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

А1 On - 07.04.2020

Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“.

Жители на Делчево, Куманово и Велес се шетале за време на полицискиот час – ОЈО бара казни од 800 до 2 000 евра

360 степени - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Делчево поднесе предлози за парични казни од по 2 000 евра против три лица кои за време не викендот не го почитувале полицискиот час. Парични казни од по 1 000 евра побара и ОЈО од Куманово за седум лица кои исто така ...

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

ОЈО бара казни од по 2 000 евра за десет лица од Скопје поради непочитување на полицискиот час

360 степени - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за изрекување парични казни од по 2 000 евра за десет лица кои не го почитувале полицискиот час. Ова кривично дело е казниво по член 206 од КЗ за непостапување според здравствените ...

Големи казни за граѓани на Гостивар кои го прекршиле полицискиот час

Курир - 07.04.2020

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член ...

Парични казни за 10 скопјани кои не го почитувале полицискиот час

Слободен Печат - 07.04.2020

Десетмината се обвинети за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на ...

Парична казна за седум лица од Куманово

Бизнис Вести - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Скопје1 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Курир - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Република - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

24 Вести - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

ОЈО бара казни од по 2 000 евра за десет лица од Скопје поради непочитување на полицискиот час

Фокус - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за изрекување парични казни од по 2 000 евра за десет лица кои не го почитувале полицискиот час. Ова кривично дело е казниво по член 206 од КЗ за непостапување според здравствените ...

По 2.000 евра казни за десет скопјани за прекршување на полицискиот час

24Инфо - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

ТВ21 - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Канал5 - 07.04.2020

Обвинетите не се придржувале до Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија. Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети ...

Десет лица пријавени за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Нетпрес - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе во вторникот шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

А1 On - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

По 2.000 евра казна за десетмина скопјани за непочитување на полицискиот час

Макфакс - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Скопје инфо - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десетмина обвинети за непочитување на здравствените прописи во Скопје​

Бизнис Вести - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Десет скопјани казнети по 2.000 евра за прекршување на полициски час

Република - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2.000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

Десетмина обвинети за непочитување на полициски час во Скопје​

Либертас - 07.04.2020

– Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

По 2.000 евра казна за десетмина скопјани за непочитување на полицискиот час

Точка - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе шест предлози за издавање казнени налози против вкупно десет лица, обвинети за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Казна по 2000 евра за 10 скопјани за прекршување на полицискиот час

Нетпрес - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2.000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

Десетмина обвинети за непочитување на полициски час во Скопје​

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

Десетмина обвинети за непочитување на полициски час во Скопје​

МКД - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

Десетмина обвинети за непочитување на полициски час во Скопје​

MakPress - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра против вкупно десет лица од Скопје кои не го почитувале полицискиот час.

За тројца делчевци по 2000 евра казна за непочитување на полицискиот час

iPortal - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Скопје 7 април 2020 () – Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози ...

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Непочитување на полциски час во Куманово, Делчево и Велес

Press24 - 07.04.2020

Непочитување на полициски час во Куманово, Велес и Делчево, каде од ОЈО за 17 лица се побарани парични казни Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело – ...

Казнени предлози од ОЈО Куманово заради непочитување на полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Заработиле казна од по 2.000 евра: И покрај забраната за движење, не го почитувале полицискиот час

Курир - 07.04.2020

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено ...

По 1.000 евра казни за кумановчаните што не го почитувале полицискиот час

Република - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Во Велес обвинети седум лица за непостапување според здравствени прописи

Бизнис Вести - 07.04.2020

Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Побарани парични казни за три лица во Делчево

Бизнис Вести - 07.04.2020

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Делчево поднесе предлоза за издавање казнени налози против три лица за сторено кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Неколку мина Кумановци не ги почитувале мерките, им се заканува казна од по 1.000 евра

Курир - 07.04.2020

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица, обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Јавното обвинителство.

Седум велешани обвинети за непостапување според здравствени прописи во време на епидемија

Либертас - 07.04.2020

– Велешкото обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик“.

За тројца делчевци казна за непочитување на полицискиот час

Либертас - 07.04.2020

– Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра. Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за ...

Условна тримесечна затворска казна за двајца беровци за непочитување на полицискиот час

24Инфо - 07.04.2020

Против две лица Основното јавно обвинителство Берово поднесе Предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.