TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Келце му одржа лекција на Флензбург и го испрати со полна мрежа за Германија

24 Ракомет - 13.10.2021

Шампионот на Полска, Келце на домашен терен неочекувано многу лесно дојде до нови бодови откако беше убедлив против Флензбург со 37:29 во рамките од 4. коло од Групата Б во Лигата на шампионите.

Киелце одигра фуриозно и го „растури“ Флензбург во ЛШ

Gol.mk - 13.10.2021

По неочекуваниот пораз од Динамо Букурешт на отворањето на сезоната, екипата на Киелце влезе во посакуваниот ритам и реди победи во Лигата на шампионите. По успесите против Веспрем и Мотор Запорожје, вечерва пред разиграните момци на Душебајев падна ...

Кил убедлив со Загреб, Алборг ја доби драмата со Мешков

Екипа - 13.10.2021

Алборг по тешка борба успеа да стигне до триумф на домашен терен над Мешков Брест (34-33) во четвртото коло од Лигата на Шампионите. Првото полувреме мина во израмнета битка и заврши 18-18, Данците потоа презедоа контрола во вториот дел, но Мешков ...

Алборг тесно го победи Мешков, Загреб и дваесетти меч без успех во ЛШ

Gol.mk - 13.10.2021

Екипата на Мешков Брест продолжи да губи во новата сезона од Лигата на шампионите. Белорускиот првак како аутсајдер не успеа да изненади на гости кај Алборг (34-33) и остана со празни раце четврти меч по ред во ЛШ.

Мешков Брест се бореше до крај, но Алборг обезбеди триумф

24 Ракомет - 13.10.2021

Екипата на Алборг дојде до победа од 34:33 против Мешков Брест во натпревар кој беше максимално интересен и 60 минути донесе неизвесност во која не се знаеше што ќе се случи на крајот. Од почетокот на средбата се виде неизвесност.

Кил го прегази ППД Загреб, Мешков го испоти Алборг, но загуби

SportMedia - 13.10.2021

По неочекувано високиот пораз на гостувањето кај Монпелје во минатото коло, ракометарите на Кил обезбедија очекувано убедлива победа над ППД Загреб во 4. коло од Лигата на шампионите. На домашен терен германскиот состав обезбеди триумф од 36:28 со ...