TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид ќе тужи португалски медиум поради Роналдо!

Sport 1 - 11.10.2018

Еден португалски медиум во своето најново издание напиша дека Реал Мадрид знаел за случајот со Кетрин Мајорга, која го обвини Кристијано Роналдо дека ја силувал. Наводно, „кралевите“ вршеле притисок на Мајорга за да ги прифати парите и да молчи за ...

Продолжува војната: Реал ќе тужи португалски весник поради Роналдо

Спортклуб - 11.10.2018

Реал Мадрид објави дека ќе тужи португалски весник поради напис во врска со скандалот со силување во кој е вмешан Кристијано Роналдо. Изданието тврдеше дека Роналдо бил принуден од Реал да постигне согласност со Катрин Мајорга во 2009 година и да и ...

Реал Мадрид тужи португалски медиум поради случајот Роналдо

Дерби - 11.10.2018

Шпанскиот клуб Реал Мадрид попладнево со официјално соопштение најави дека ќе поднесе тужба против португалскиот весник „Корејо де Мања“, поради објавениот текст за контроверзите со обвинувањата за силување на Кристијано Роналдо.

Фото: Сите девојки на Кристијано Роналдо!!

Канал5 - 11.10.2018

Еден од најдобрите светски фудбалери во последните десетина години, асот на Јувентус Кристијано Роналдо во последно време се соочува со обвинувања за силување. Популарниот Португалец веќе одамна води многу бурен љубовен живот.

Реал ќе тужи португалски весник поради скандалот околу Роналдо

Стандард - 11.10.2018

Реал Мадрид ќе го тужи португалскиот весник Correio da Manha, кој објави материјал за скандалот околу Кристијано Роналдо. Во материјалот се тврди дека Кристијано ќе го истакнел притисокот од страна на „кралскиот“ клуб како причина за потпишување на ...

Реал не сака да биде вмешан во случајот на Роналдо и обвинувањата за силување, „Кралевите“ поднесоа тужба!

24Фудбал - 11.10.2018

Шампионот на Европа попладнево соопшти дека е покрената правна постапка против весникот „Корејо дe Мања“ поради сториите кои велеа дека Реал Мадрид го притискал Кристијано Роналдо да и плати 375.000 долари на Катрин Мајорга.

Реал Мадрид ќе тужи за обвинувањата за Роналдо

TopSport - 11.10.2018

Реал Мадрид потврдија дека ќе го тужат португалскиот весник „Корејо да мања“ кој тврдеше дека шпанскиот клуб го натерал Кристијано Роналдо да се договори со Американката која го обвинува за силување во 2009 година.

Со реномето на „кралот“ нема играње, Перез најави тужба против португалскиот медиум!

Спортски - 11.10.2018

Флорентино Перез најави тужба! Португалскиот таблоид „Кориере да Манха“ во својот број прнесе дека луѓето од Реал Мадрид знаеле за случајот со наводното силување на Кетрин Мајорга од страна на Кристиано Роналдо , како и дека самиот клуб извршил ...

Адвокатот на Роналдо потврди дека Португалецот направил договор со Мајорга

Нетпрес - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо, Петар Кристијансен потврди дека Португалецот направил договор за молчење со Американката Кетрин Мајорга, која го обвини за силување. Сепак, тимот на адвокатите на фудбалерот продолжува да ги отфрла сите наводи за ...

Адвокатот на Роналдо призна: Вистина е, Кристијано ѝ платил 375.000 долари за да молчи…

СуперСпорт - 11.10.2018

Кристијано Роналдо се наоѓа во огромен скандал, откако беше обвинет од Кетрин Мајорга дека ја силува. Наводно, настанот се случил во 2009. година во Лас Вегас, а Кетрин се согласила на 375.000 долари за да молчи.

СЕ ОГЛАСИ И АДВОКАТОТ НА КРИСТИЈАНО: Нема силување, документите се променети и „неодговорно објавени"

SportMedia - 11.10.2018

Бранителот на Португалецот рече дека тврдењата дека тој фудбалер силувал некоја жена се „целосна измислица" и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Адвокатот Питер С.

Aдвокатот на Роналдо: Да и плати на Мајорга за спогодба, тоа го направи поради неговиот углед

Спортски - 11.10.2018

Кристиано Роналдо потпишал спогодба со Кетрин Мајорга која го обвинува дека ја силувал во хотел во Лас Вегас во 2009 година, тоа го потврди и адвокатот на Португалецот. „ Роналдо не одрекува дека се договори на спогодба, но во таа спогодба тој ...

СЕ ПОЈАВИ СНИМКАТА НА РОНАЛДО ОД ЛАС ВЕГАС: Како изгледа(л) и како се однесува(л) ЦР7 по наводното силување (ВИДЕО)

SportMedia - 11.10.2018

Кристијано Роналдо се опушта во базаенот со ладна пијачка, а потоа заминува на масажа, непосредно откако, наводно, ја силувал извесната Кетрин Мајорга! Се појави и снимката на која е „фатен" Кристијано Роналдо, направена на 13.јуни 2009 година во ...

Рафаела Фико: Роналдо не е силувач, тој е вистински џентлмен

Локално - 11.10.2018

Една од поранешните девојки на Кристијано Роналдо е убедена дека тој не е способен да силува девојка. Станува збор за Италијанката Рафаела Фико, која мина низ креветот на поранешниот шеф на Милан Силвио Берлускони и потоа му роди дете на Марио ...

Кристијано призна: Сексот со Мајорга траеше 5 минути, потоа се извинив

Локално - 11.10.2018

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо го опишал со пикантни детали половиот акт со Американката Кетрин Мајорга која тврди дека била силувана од него во 2009 година. Деталите од испрашувањето спроведено со Португалецот се дистрибуираат од Football ...

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Локално - 10.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Менаџерка го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани!

Спортски - 10.10.2018

Кристиано Роналдо овие денови е во центарот на вниманието поради обвинувањата за силување. Најпрво тоа го направи Амерканката Мајорга , а потоа се јавија уште три жени кои тврдат дека биле силувани од големата фудбалска ѕвезда.

Роналдо почна војна со Реал Мадрид: Клубот води кампања против мене

Фокус - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Тврдењата за силување се измислени, документите изменети, тврди адвокатот на Роналдо

Макфакс - 10.10.2018

Адвокатот на фудбалерот, Кристијано Роналдо денеска изјави дека тврдењата дека фудбалерот ја силувал Катрин Мајорга се „целосно измислени” и дека нивната средба била организирана со заеднички договор. Адвокатот Питер С.

Реал Мадрид со тужба по сториите кои го вмешаа клубот со обвинувањата кон Роналдо дека силувал девојка

МКД - 11.10.2018

„Кралевите" велат дека не биле запознаени со случувањата на Кристијано Роналдо од 2009 па и да сакале не можеле да го принудат играчот да потпише договор за тајност и да и плати на девојката која го обвинила за силување.

Реал Мадрид ќе тужи за обвинувањата за Роналдо

Макфакс - 11.10.2018

Реал Мадрид потврдија дека ќе го тужат португалскиот весник „Корејо да мања“ кој тврдеше дека шпанскиот клуб го натерал Кристијано Роналдо да се договори со Американката која го обвинува за силување во 2009 година.

Менаџерка од Романија го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани

Sport 1 - 10.10.2018

Атрактивната фудбалска менаџерка Анамарија Продан застана во одбрана на Кристијано Роналдо, откако фудбалерот е обвинет за силување. Атрактивната Романка жестоко ги нападна жените кои го обвинуваат Португалецот за ова кривично дело.

Ново обвинение кон Роналдо за сексуално насилство

Локално - 10.10.2018

Скандалот околу похотливата акција на Кристијано Роналдо се зголемува. Откако Кетрин Мајорла го обвини за силување, втора жена се пожали на сексуален напад што тој го сторил. Друга жена тврди дека играчот ја силувал.

ФОТО: Тие жени сакат да бидат силувани, а по 20 години сфаќаат дека не им се допаднало

Спортклуб - 10.10.2018

Анамариа Прода, атрактивна менаџерка од Романаија стана во одбрана на Кристијано Роналдо. Португалецот моментално се соочува со тешки обвинувања за силување, а од ден во ден се јавуваат се повеќе жени кои тврда дека Кристијано ги ...

Роналдо ќе мора да даде исказ во полицијата во САД

Нетпрес - 10.10.2018

Фудбалерот на „Јувентус“, Кристијано Роналдо ќе мора да се појави на сослушување во полицијата во Лас Вегас поради обвинувањата за силување на Кетрин Мајорга, информираше портпаролот на полицијата од Лас Вегас, каде наводно се случило силувањето.

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Сител - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо - Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Менаџерка го брани Роналдо: Тие жени сакаат да бидат силувани!

Таратур - 10.10.2018

Кристиано Роналдо овие денови е во центарот на вниманието поради обвинувањата за силување. Најпрво тоа го направи Амерканката Мајорга , а потоа се јавија уште три жени кои тврдат дека биле силувани од големата фудбалска ѕвезда.

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Либертас - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Денешен - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

+инфо - 10.10.2018

Кристијано смета дека ова е резултат на заговор, кој го направи против него претседателот на Реал, Флорентино Перез. Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која ...

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Вечер - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Слободен Печат - 10.10.2018

Кристијано смета дека ова е резултат на заговор, кој го направи против него претседателот на Реал, Флорентино Перез и поради ваквиот тек на настаните Роналдо одбива да игра за португалскиот национален тим во Лигата на нациите.

Адвокатот на Роналдо категоричен: Документите против него се фабрикувани!

24 Вести - 11.10.2018

Адвокатот на Кристијано Роналдо - Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година. Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на ...

Роналдо почна војна со Реал Мадрид: Клубот води кампања против мене

iPortal - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Локално - 10.10.2018

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според „Ла Република“ играчот верува дека не е случајно што ФИФА не му ги доделила последните ...