TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

После средбата со Трамп: Ким ќе се сретне и со Владимир Путин

Точка - 25.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ќе ја посети Русија најдоцна ова лето, потврди рускиот пратеник Александар Башкин. Точниот датум на средбата помеѓу претседателите на Русија и Северна Кореја се уште не е утврден, меѓутоа како што пренесува ...

Ким Џонг-ун ќе ја посети Русија годинава

Макфакс - 25.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун може да ја посети Русија годинава, доцна пролетта или во текот на летото, објави руски сенатор во период кога се шират шпекулации дека Пјонгјанг разговара со Москва за организирање на високата посета, пренесува РТ.

Ким Јонг-ун се подготвува да оди кај Путин

Алсат-М - 25.03.2019

Севернокорејскиот лидер, Ким Јонг-ун, следните месеци планира посета на Русија, објави денеска рускиот пратеник, Александар Башкин, пренесува агенцијата „ РИА-новости “. „Посетата, според достапните информации, е разработена.

Ким Јонг-Ун наскоро во Москва

Независен - 25.03.2019

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-Ун ќе допатува во посета на Русија на разговори оваа пролет или на лето, изјави денеска рускиот пратеник Александер Башкин, пренесуваат агенциите. „Точниот датум на посета не е утврден“, рече Башкин.

Ким Јонг-Ун ќе ја посети Русија годинава

24Инфо - 25.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-Ун може да ја посети Русија годинава, доцна пролетта или во текот на летото, објави руски сенатор во период кога се шират шпекулации дека Пјонгјанг разговара со Москва за организирање на високата посета, пренесува РТ.

Ким Џонг-ун ќе ја посети Русија годинава

Centar - 25.03.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун може да ја посети Русија годинава, доцна пролетта или во текот на летото, објави руски сенатор во период кога се шират шпекулации дека Пјонгјанг разговара со Москва за организирање на високата посета, пренесува РТ.