TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресуда за „Триста“ на 22 мај

24 Вести - 16.05.2018

Предметот „Триста“ пред судска разрешница. Каква ќе биде пресудата за обвинетиот Ѓоко Поповски-поранешен заменик-министер во МВР ќе се знае на 22 мај. На денешното рочиште, СЈО и одбраната ги изнесоа завршните зборови.

Идниот вторник пресуда за набавката на полициските шкоди

Алсат-М - 16.05.2018

Речиси половина милион евра бара Специјалното обвинителство да врати екс-помошникот министер за јавни набавки во МВР, Ѓоко Поповски во случајот за набавка на триста нови возила за полицијата.

Случај „Tриста“: СJO бара надомест на штета од 500.000 евра

Либертас - 16.05.2018

Поранешниот помошник министер, Ѓоко Поповски, обвинет во предметот наречен „Триста“, се изјани како невин и кажа дека очекува ослободителна пресуда, но затоа, пак, СЈО цени дени дека Министерството за внатрешни работи, со набавката на возилата е ...

На 22 мај пресуда за набавката на 300 возила во МВР, обвинетитот се жали на закани, притисоци и уцени

Фокус - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

На 22 мај пресуда за „Триста“, Ѓоко Поповски одговара за набавката на возила на МВР

ТВ21 - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде изречена пресудата за случајот на Специјалното обвинителство под име Триста во кој обвинет е поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски. Тој се товари за злоупотреба на службената положба при набавката на 300 возила во МВР.

На 22 мај пресуда за набавката на полициските возила

Алсат-М - 16.05.2018

СЈО побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски. Откако денеска финишираа завршните зборови на обвинителството и на одбраната, судијката Добрила Кацарска го закажа соопштувањето на пресудата на 22 ...

Пресуда за случајот „Триста“ на СЈО на 22 мај

Р.С.Европа - 16.05.2018

Судијката Добрила Кацарска на денешното рочиште за предметот „Триста“ најави дека пресудата ќе биде објавена на 22 мај. Во случајот обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во ...

МВР бара 450 илјади евра отштета од обвинетиот Ѓоко Поповски за набавката на 300 полициски возила

Сакам да кажам - 16.05.2018

Министерството за внатрешни работи бара 450 илјади евра отштета од поранешниот помошник-министер во МВР Ѓоко Поповски, кој е обвинет во предметот на СЈО „Триста“ за злоупотреби при набавката на 300 возила за полицијата.

МВР бара 27 милиони денари отштета од експомошник-министерот Поповски

Макфакс - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“, во кој е обвинет Ѓоко Поповски, поранашен помошник-министер во МВР, за набавка на триста полициски возила.

Судски рочишта за 300 возила во МВР и софтверот на ЕЛЕМ

+инфо - 16.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови судски рочишта за предметите на СЈО „Триста“ и „Тарифа“. Во „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска ...

Ѓоко Поповски пред завршни зборови за спорната набавка на полициски возила

24Инфо - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска треба да бидат искажани завршните зборови за предметот „Триста“, во кој е обвинет Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни ...

Ѓоко Поповски пред завршни зборови за спорната набавка на полициски возила

Макфакс - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска треба да бидат искажани завршните зборови за предметот „Триста“, во кој е обвинет Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи. Тој е обвинет за злоупотреба на службената должност за јавна ...

Пресудата за „Триста“ на 22 мај

+инфо - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

На 22 мај ќе биде изречена пресудата за случајoт “Триста”

Вечер - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде изречена пресудата за случајот на Специјалното обвинителство под име Триста во кој обвинет е поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски. Поповски прд судите изјави дека е невин но и дека изминатиот период се соочил со низа ...

За случајот „Триста“ пресуда на 22 мај

МКД - 16.05.2018

Специјалното јавно обвинителство за случајот „Триста" денеска побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски. Ѓоко Поповски На денешното рочиште беа завршните зборови на обвинителството и на ...

На 22 мај ќе има пресуда за набавката на полициските возила

Слободен Печат - 16.05.2018

Специјалното јавно обвинителство денеска побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски. Откако финишираа завршните зборови на обвинителството и на одбраната, судијката Добрила Кацарска го закажа ...

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

А1 On - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за набавка на триста полициски возила.

Случај „Триста“: Рочиште за набавката на 300 возила во МВР

еМагазин - 16.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново судско рочиште за предметот „Триста“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи.

Триста: На 22 мај пресуда за набавката на возила во МВР

Нова ТВ - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

На 22 мај пресуда за набавката на полициските возила

Мета - 16.05.2018

Специјалното јавно обвинителство денеска побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски во судењето за случајот „Триста“. Откако финишираа завршните зборови на обвинителството и на одбраната, ...

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

Правдико - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за набавка на триста полициски возила.

Ѓоко Поповски пред завршни зборови за спорната набавка на полициски возила

Точка - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска треба да бидат искажани завршните зборови за предметот „Триста“, во кој е обвинет Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи. Тој е обвинет за злоупотреба на службената должност за јавна ...

Пресудата за „Триста“ на 22 мај

Канал5 - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното роч Во ...

На 22 мај пресуда за набавката на полициските возила

Локално - 16.05.2018

Специјалното јавно обвинителство денеска побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски во судењето за случајот „Триста“. Откако финишираа завршните зборови на обвинителството и на одбраната, ...

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

Точка - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за набавка на триста полициски возила.

Завршни зборови за случајот „Триста“

24 Вести - 16.05.2018

Во Кривичниот суд треба да бидат искажани завршните зборови за предметот „Триста“, во кој е обвинет Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи. Тој е обвинет за злоупотреба на службената должност за јавна набавка на 300 полициски ...

Пресудата за „Триста“ на 22 мај

CivilMedia - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

iPortal - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за набавка на триста полициски возила.

Пресудата за „Триста“ на 22 мај

Стандард - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

МВР бара 27 милиони денари отштета од екс-помошник министерот Поповски

24Инфо - 16.05.2018

Во кривичниот суд во Скопје денеска беа искажани завршните зборови во предметот „Триста“ во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранашен помошник министер во МВР за набавка на триста полициски возила.

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за „Триста“

Либертас - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

На 22 мај пресуда за „Триста“

Фактор - 16.05.2018

На 22 мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...

Случај „Триста“: Пресудата за набавка на 300 возила во МВР на 22. мај

еМагазин - 16.05.2018

На 22. мај ќе биде објавена пресудата за предметот „Триста“ во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во врска со јавната набавка на 300 возила, соопшти на денешното рочиште ...