TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

87 санкции за брзо возење

А1 On - 03.10.2022

Во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што ...

287 казни за брзо возење

Макфакс

Полицијата казнува: Вчера санкционирани се над 280 возачи

Press24

За брзо возење казнети 287 возачи

МКД

Изречени 287 санкции за брзо возење

Опсервер

Казни за пребрзо возење за 287 возачи

Скопје инфо

287 казни за брзо возење

MTM

Точка