TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наградата за најдобар екран меѓу телефоните ја доби новиот „iPhone“

Канал5 - 30.09.2022

„iPhone 14 Pro Max“ ја доби наградата на „DisplayMate“ за најдобар екран во паметен телефон. На почетокот на овој месец, „Apple“ ја претстави својата „iPhone 14“ серија. Вклучува четири модели.

Багот кај iPhone 14 Pro и 14 Pro Max ги рестартира телефоните кога се полнат

Телефони.мк - 29.09.2022

Како што растат коментарите за багот кај iPhone 14 серијата, така стагнира и продажбата на новите предводници на Apple. iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max имаат конкретен проблем кога се полнат, поради багот сами се рестартираат.

Xiaomi Civi 2 наликува на iPhone 14 Pro поради еден детал

Скопје1 - 28.09.2022

Вчера Xiaomi претстави копија од iPhone 14 Pro во Кина. Пилулата која се наоѓа на горниот дел од екранот на овој телефон крие две предни камери. Двете камери имаат сензори од 32 MP. Главниот сензор има поддршка за AF и отвор од f / 2.0, додека ...

Новиот Xiaomi многу потсетува на iPhone 14 Pro поради еден важен детаљ

Кајгана - 29.09.2022

Xiaomi вчера во Кина претстави „копија“ на iPhone 14 Pro. Притоа, мислиме на предниот дел на телефонот и „пилулата“ на врвот. Значи, првата и главна продажна точка на овој телефон е дизајнот на предниот дел, кој се базира на iPhone 14 Pro.

Xiaomi Civi 2 наликува на iPhone 14 Pro поради еден детал

USB - 30.09.2022

Xiaomi претстави копија од iPhone 14 Pro во Кина. Овде се мисли на предниот дел на телефонот и пилулата која се наоѓа во близина на горниот дел. Значи, првата и главна продажна точка на овој телефон е дизајнот на предниот дел, кој се базира на ...

Новиот „iPhone“ го има најдобриот екран меѓу телефоните

Денар - 30.09.2022

На почетокот на овој месец, „Apple“ ја претстави својата серија „iPhone 14“, која вклучува четири модели. Најсилниот и најскапиот член на оваа серија е „iPhone 14 Pro Max“, кој пристигна како наследник на минатогодишниот „iPhone 13 Pro Max“.