TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еди Рама: Македонија е држава на две националности - македонска и албанска

Сител - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама тврди дека не постои платформа од Тирана но ја потврдува својата улога како посредник за усвојување на документот на албанските партии од Македонија. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии ...

Еди Рама продолжува со мешање во внатрешните работи на Македонија (ВИДЕО)

Курир - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама, покровителот на Тиранската платформа која е вовед во федерализација и разнебитување на македонската држава продолжува да се меша во внатрешни работи на нашата земја. За Рама, Македонија е веќе бинационална држава.

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

24 Вести - 11.04.2017

Таканаречената тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана нема никаква поврзаност, изјави албанскиот премиер Еди Рама во интервју за албанските медиуми.

Тирана нема никаква врска со платформата на Албанците во Македонија, вели Рама

Мета - 11.04.2017

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека не постои тиранска платформа и дека официјална Тирана нема никаква врска со „платформа на Албанците од Македонија“. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им ...

Рама: Немаме никаква поврзаност-Платформата е на албанските партии!

Локално - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Албанската опозиција бара оставка од Рама и преодна влада

МКД - 10.04.2017

Албанската опозициска Демократска партија побара од премиерот Еди Рама да поднесе оставка. Опозицијата го повика Рама да се согласи на формирање преодна влада за да се овозможи одржување фер и демократски избори.

Еди Рама продолжува со мешање во внатрешните работи на Македонија

Сител - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама, покровителот на Тиранската платформа која е вовед во федерализација и разнебитување на македонската држава продолжува да се меша во внатрешни работи на нашата земја. За Рама, Македонија е веќе бинационална држава.

Рама: Тирана нема врска со платформата на Албанците во Македонија

Слободен Печат - 11.04.2017

Премиерот на Албанија, Еди Рама, тврди дека не постои тиранска платформа и дека Тирана нема никаква врска со „платформата на Албанците“. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им помогнавме.

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Сител - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Албанија: Рокот истекува, опозицијата не е регистрирана

Точка - 10.04.2017

Денеска завршува рокот на пријавување на политичките партии за учество на парламантарниете избори кои во Албанија ке се одржат на 18 јуни. Според претставниците на ДИК во Тирана, до овој момент не е регистрирана опозициската Демократска партија и ...

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Локално - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

Љуљзим Баша не сака на избори, Еди Рама сака дијалог без „бесмислени услови“

Мета - 09.04.2017

Додека истекуваат последните рокови за регистрација на политичките субјекти за парламентарните избори во Албанија, опозицискиот блок останува непоколеблив за решението да не се регистрира за изборите.

Рама продолжува да се меша во внатрешните работи на Македонија

Пулс24 - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама, покровителот на Тиранската платформа која е вовед во федерализација и разнебитување на македонската држава продолжува да се меша во внатрешни работи на нашата земја. За Рама, Македонија е веќе бинационална држава.

Тирана нема никаква врска со платформата на Албанците во Македонија, вели Рама

Либертас - 11.04.2017

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека не постои тиранска платформа и дека официјална Тирана нема никаква врска со „платформа на Албанците од Македонија“. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им ...

Рама: Тиранска платформа не постои, има „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана нема никаква ...

А1 On - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

А1 On - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

Еди Рама сака дијалог без поставување „бесмислени услови“

Локално - 09.04.2017

Додека истекуваат последните рокови за регистрација на политичките субјекти за парламентарните избори во Албанија, опозицискиот блок останува непоколеблив за решението да не се регистрира за изборите.

Без Албанците нема Македонија – Еди Рама продолжува со жестока реторика (ВИДЕО)

Република - 11.04.2017

Албанците не се бегалци во Македонија, тие се интегрален дел од населението со две различно националности, тоа се Македонците и Албанците, вели Еди Рама во своето последно интервју за една албанска телевиизија.

Тирана нема никаква врска со платформата на Албанците во Македонија, вели Рама

Бриф - 11.04.2017

Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека не постои тиранска платформа и дека официјална Тирана нема никаква врска со „платформа на Албанците од Македонија“. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им ...

РАМА: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Телеграф - 11.04.2017

Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им помогнавме. Ние имавме одделни средби со лидерите на албанските партии и зедовме прибелешки сè што кажаа.

ЕДИ РАМА НЕ ОТСТАПУВА: Никој да не помислува да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Телеграф - 10.04.2017

На ваквата изјава на албанскиот премиер, еспресно му возврати лидерот на демократите Љуљзим Баша. - Јас му велам нему дека има потреба од лекови. Има потреба од многу, многу лекови кои Новата Република ќе му ги обезбеди бесплатно, порача Баша ...

За Рама, Македонија е веќе бинационална држава (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама, покровителот на Тиранската платформа која е вовед во федерализација и разнебитување на македонската држава продолжува да се меша во внатрешни работи на нашата земја. За Рама, Македонија е веќе бинационална држава.

Рама: Тиранска платформа не постои, има „платформа на Албанците од Македонија“

+инфо - 11.04.2017

Тие се обединија во едно парче хартија, рече Рама во интервју за една албанска телевизија. Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала ...

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Телевизија Нова - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

БЕЗ АЛБАНЦИТЕ НЕМА ДА ИМА МАКЕДОНИЈА: Еди Рама со нови закани и навреди кон Македонија!

Вечер - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама, покровителот на тиранската платформа, која е вовед во федерализација и разнебитување на македонската држава, продолжува да се меша во внатрешни работи на нашата земја. За Рама, Македонија е веќе бинационална држава.

Рама: „Тиранска платформа“ не постои, има само платформа на Албанците од Македонија

МКД - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија" со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. „Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии ...

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Сител - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

Рама: Платформата е на албанските партии ние само им помогнавме

Press24 - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

+инфо - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата.

Рама вели не постои Тиранска платформа туку тоа е платформа на Албанците

Фактор - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н Tиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“. Вели дека со неа официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Вечер - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата.

Рама: Платформата е на албанските партии...

Н.Македонија - 11.04.2017

Рама: Платформата е на албанските партии Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Рама не се предава: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18 јуни

Алсат-М - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

Рама: не постои тиранска платформа

Р.С.Европа - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека такамнаречената тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Рама: Никој нема да го спречи народот да гласа на 18. Јуни

Орбис - 10.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека оние кои не сакаат избори на 18 јуни се плашат од правдата. Тој се уште со цврст став дека „никој нека не помислува дека ќе го запре народот да гласа на 18 јуни“.

Еди Рама: Не постои тиранска платформа

Нова ТВ - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека таканаречената тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Тера - 11.04.2017

Таканаречената тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана нема никаква поврзаност, изјави албанскиот премиер Еди Рама во интервју за албанските медиуми.

Рама: Платформата е на албанските партии, ние само им помогнавме

Република - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Еди Рама: Немаме никаква врска со платформата на Албанците во Македонија

Позитив.мк - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Алсат-М - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Репортер - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

еМагазин - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Канал5 - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Еди Рама: Не постои тиранска платформа

Кајгана - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за албанска телевизија изјави дека таканаречената тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Еди Рама: Не постои тиранска платформа

Точка - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за албанска телевизија изјави дека таканаречената тиранска платформа не постои, туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност.

Рама: Нема тиранска платформа

Стандард - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“. „Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските партии на кои ние им помогнавме.

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

Телма - 11.04.2017

Т.н. тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност, изјави албанскиот премиер Еди Рама во кратко интервју за телевизиската емисија „5 прашања“.

Рама: Платформата е на албанските партии, а ние само им помогнавме

ТВ21 - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. – Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...

Рама: Платформата е на албанските партии во Македонија, а ние само им помогнавме

Вест - 11.04.2017

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква поврзаност. - Нема никаква платформа од Тирана, туку платформа на албанските ...