TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кадена Сер“: Мбапе нема да остане во ПСЖ, туку ќе се пресели во Шпанија

Sport 1 - 08.04.2021

Килијан Мбапе долго време е главна тема на светските медиуми поради тоа што не го продолжи неговиот договор со ПСЖ, а очигледно нема намера да го направи тоа затоа што следното лето сака да потпише за Реал Мадрид.

„Бомба“ во најава, Мбапе им соопштил во ПСЖ каде сака да игра следната сезона

Спортклуб

Мбапе одлучи: Ништо од нов договор со ПСЖ, Мадрид му е следна дестинација

Спортманија

Мбапе ги шокира челниците на ПСЖ, ја соопшти конечната одлука и тоа не е единствена бомба која ја подготвува Реал

Слободен Печат

Мбапе донел одлука дека сака во Реал Мадрид!

SportMedia

Познат шпански новинар: Мбапе се сели во Реал Мадрид

Спортски

Мбапе пресече: Веродостојни извори пишуваат дека тој веќе се сели во нова средина

Локално

Курир Екипа Спортски 24Фудбал Sport M Sport 1

Мбапе: Не чувствувам притисок против најдобрите тимови во светот, чувствувам само „глад“ за нови победи

Екипа - 08.04.2021

Фудбалерите на Пари Сен Жермен славеа како гости против Баерн Минхен во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а по мечот, херојот на францускиот претставник Килијан Мбапе изјави дека е мотивиран од фактот дека играл против ...

Мбапе доби награда за „играч на натпреварот“, но победата на ПСЖ ја обезбеди друг човек

Gol.mk

Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

Опсервер

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Точка

Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

MakPress

Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

24 Вести

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Дерби

Дриблинг Спортклуб Спортманија 24Фудбал Курир Акцент Слободен Печат Sport 1

(ВИДЕО) Мбапе недопирлив за европскиот шампион, Челзи рутинирано против Порто во Севиља

ММС - 08.04.2021

Втората вечер во 1/4 финалето од Лигата на шампионите беше целосно во склад со ова елитно фудбалско натпреварување и квалитетот кој тоа го нуди години и години наназад. Во Минхен и Севиља фудбалот беше достоинствен за тежината што оваа завршна фаза ...

Ден по големата победа во Минхен, Леонардо проговори за судбината на Нејмар и Мбапе

Спортклуб

Чудна изјава на тренерот на Баерн Минхен за Боатенг: Не можам да ви одговорам на се, морам да глумам малку

Sport M

Камерата го фати Оливер Кан на трибините и неговата реакција ќе се памети уште долго

Sport M

Реакцијата на Оливер Кан кога Мбапе го постигна третиот гол за ПСЖ 📸

Спортски

Камерите го „уловија“ Оливер Кан и неговата реакција по вториот гол на Мбапе

SportMedia

Тренерот на Баерн: Ако веќе загубивме добро е што е на овој начин

ЗаЗабава

Кајгана Денар Дерби Gol.mk МКД Дерби Спортманија Sport M

Боатенг се сели во Премиер лигата

Спортски - 08.04.2021

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ потврди дека Жером Боатенг ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Договорот на Боатенг истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучија да не ја продолжуваат соработката, па ...

Флик ја коментираше најавата на Хасан за заминувањето на Боатенг: Морам да бидам професионален и да дејствувам

Sport M

Нов конфликт во Минхен, Флик незадоволен од одлуката на Салихамиџиќ за Боатенг

Спортклуб

Се сменија работите кај квотите за европски првак, Баерн веќе не е топ фаворит

Спортманија - 08.04.2021

По првите дуели од четвртфиналето, се „измешаа картите“. Резултатите од првите четвртфинални двобои во фудбалската Лига на шампиони придонесоа за одредени корекции во квотите за европски првак за сезоната 2020/21.

Четворица различни тренери седеле на клупата на Баерн во последните четири порази во ЛШ

Спортманија

Тухел со искрено објаснување за двојната измена: Тие не беа доволно добри

Точка - 08.04.2021

Челси максимално го искористи фактот што Порто не играше на домашниот „Драгао“ на првиот натпревар од закажаните две четвртфинални пресметки, а „сините“ од Лондон по вторпат оваа сезона покажаа дека стадионот во Севилја навистина им лежи во ...

Тухел со искрено објаснување за двојната измена: Тие не беа доволно добри

Дерби

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Сител - 08.04.2021

Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со 3:2 (2:1), додека Челзи на неутрален терен триумфираше во првиот четвртфинален ...

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Опсервер

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен Печат

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

24 Вести

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Независен

Килијан Мбапе – „убиецот со детско лице“ го реши Баерн…, Челси со една нога во полуфинале (ВИДЕО)

Екипа

Mбапе блескаше, ПСЖ со победа се враќа од Минхен! 🎥

Спортски

OhridNews СуперСпорт Дриблинг Спортски Н.Македонија Република SportMedia Курир

Тухел: Поразите во одредени ситуации го зближуваат тимот

Дриблинг - 08.04.2021

Со головите на Мејсон Маунт и Бен Чилвел, Челси синоќа го совлада Порто во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите и се приближи до пласманот во полуфиналето. А, менаџерот на тимот, Томас Тухел, беше задоволен од реакцијата по ...

ВИДЕО: Тухел пронајде рецепт за Порто, рутински триумф за Челзи

Gol.mk

ЛШ: Челзи со победа од 2:0 против Порто зачекори кон полуфиналето (ВИДЕО)

SportMedia

Сините веќе гледаат кон полуфиналето: Првиот од двата натпревари на истиот стадион му припадна на Челзи

Sport M

ВИДЕО: Маунт и Чилвел за мирен реванш на Челси против Порто

Дриблинг