TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Кој е Гани Туша, осомничениот за убиството на Оки, чиј татко е убиен

еМагазин - 27.02.2024

, кој е осомничен за убиството на еден од водачите на групата „Дуќанџик“, е повторно во фокусот на јавноста откако вчера беше убиен неговиот татко . Туша, кој е во притвор во Македонија, неодамна грчката полиција го осомничи и за двете убиства во ...

Продолжува пресметката на криминалните банди Барон и Дуќанџик

МКД

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и РЕК Битола

Телма

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу скопските нарко картели?

Lider

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Ново убиство поврзано со војната на двете скопски криминални групи

Телма

Press24 4NEWS Нетпрес Курир Денешен +инфо Либертас Сител

Крвна одмазда: Убиениот кај Блаце е татко на убиецот на Оки

Скопје1 - 26.02.2024

Убиството кај Блаце е поврзано со крвна одмазда и пресметката меѓу криминалните подземја во Скопје. “Скопје1” дознава дека убиениот е татко на осомничениот за убиството на Оки во Грција и Жила во Шиша бар. Убиениот се вика Зелќиф Туша, татко на Гани.

Вечерва убиство во Блаце

Press24

Убиство во скопско Блаце – убиен таткото на осомничениот за убиството на Оки?

Фокус

Познат идентитетот на убиениот маж: Неговиот син е во затвор за убиството на Оки?!

Курир

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

24Инфо

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Убиен татко на познат криминалец, дали станува збор за крвна одмазда?

Курир

Убиен е маж кај Блаце- неофицијално, неговиот син го убил Орхан Бајрами

Канал5

Република Press24 Во Центар МКД Сител 4NEWS Lider PressingTV

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

А1 On - 26.02.2024

Едно лице вечерва е убиено со огнено оружје крај локалниот пат од Долно кон Горно Блаце во близина на Скопје. -Во 18:10 часот во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце, Н.Т. го пронашол неговиот брат З.Т.

МВР потврди: З.Т е пронајден убиен во автомобил

Република

Maж убиен со огнено оружје во близина на Блаце

Н.Македонија

Убиство во близина на Горно Блаце, телото без знаци на живот го пронашол братот на жртвата

ММС