TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наполи оваа сезона ја игра за Марадона, сака да го освои Скудетото во чест на нивната легенда

24Фудбал - 25.11.2021

Калиду Кулибали вели дека би било прекрасно ако Наполи оваа сезона го освои Скудетото и му го посвети на Диего Марадона кој пред точно една година почина. По смртта на Диего Марадона, Наполи го преименува стадионот со неговото име, а фудбалерите на ...

Една година по смртта на Марадона, фудбалскиот свет чека одговори

Дриблинг - 25.11.2021

Фудбалскиот бог, Диего Армандо Марадона почина пред точно една година на свои 60 години. По 12 месеци од кобниот ден остана нејасно, дали лекарскиот тим се грижел според сите прописи за неговото здравје или фудбалската икона почина поради лекарска ...

Една година без Диего: Голот на векот во спомен на Марадона! (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2021

Денеска се навршува една година од како фудбалот го загуби Диего Армандо Марадона. Човекот кој според многумина беше најдобар фудбалер во историјата. Кариера исполнета со многу контроверзи, но уште повеќе блескави моменти.Секогаш на страната на ...

Една година без Марадона: Истрагата за мистериозната смрт сѐ уште трае!

Sport 1 - 25.11.2021

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона почина на 25 ноември 2020 година во својот дом, а извештајот за обдукцијата покажува дека причина за смртта е белодробен едем предизвикан од хронична срцева слабост, па тоа беше причина за ...

ЕДНА ГОДИНА НЕПРЕБОЛ ЗА МАРАДОНА Еве го голот со „божјата рака“ по кој е запаметен (ВИДЕО)

+инфо - 25.11.2021

„Раката на господ“ е термин кој самиот го користел Марадона за да го опише својот гол против Англија на светското првенство во 1986 година. Една година непребол по фудбалскиот ас Диего Марадона навршува на денешен ден, откако аргентинецот лани на 60 ...

Светот бележи една година од смртта на легендарниот Марадона, фудбалскиот гениј со статус на божество

Екипа - 25.11.2021

Помина точно една година од смртта на Диего Армандо Марадона. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња почина на 25 ноември 2020 година на свои 60 години. Сепак, и по 12 месеци продолжува полемиката дали славниот Аргентинец бил третиран на ...

Потресна порака за Марадона: Би можел да се симнеш од небото барем на минута...

Sport 1 - 25.11.2021

На 25 ноември 2020 година се скрши срцето на милиони Аргентинци и навивачи на легендарниот Диего Армандо Марадона кој почина, а една година подоцна синот на поранешниот фудбалер објави потресна порака.

Една година од смртта на Марадона (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.11.2021

Пред точно една година на 60-годишна возраст почина легендарниот аргентински фудбалер, еден од најдобрите на сите времиња, Диего Армандо Марадона. На 25. ноември, 2020 година, веста дека Марадона почина го шокраше фудбалскиот свет.

Една година од смртта на Марадона (ВИДЕО)

МКД - 25.11.2021

Пред точно една година на 60-годишна возраст почина легендарниот аргентински фудбалер, еден од најдобрите на сите времиња, Диего Армандо Марадона. На 25. ноември, 2020 година, веста дека Марадона почина го шокраше фудбалскиот свет.

Фудбалскиот свет не заборава: Годишнина од смртта на Диего Армандо Марадона!

Gol.mk - 25.11.2021

Аргентинскиот медиум „Кларин“ пред точно една година објави дека ненадејно почина легендарниот Диего Армандо Марадона, како последица на срцев удар во неговиот дом. Аргентинскиот генијалец почина во 60-тата година и ја остави нацијата облеана во ...

ВИДЕО: Една година без Марадона, еден од најдобрите во историјата на фудбалот

Слободен Печат - 25.11.2021

Помина точно една година од смртта на Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња почина на 25 ноември 2020 година. Имаше 60 години. Продолжува полемиката дали славниот Аргентинец бил третиран на вистински начин .

Синот на Марадона со потресна посвета до својот сакан татко (Видео)

Дерби - 25.11.2021

Денеска навршува точно една година од траорниот 25-ти ноември, денот кога аргентинските новинари со шок и со солзи во очите ја пренсоа веста за смртта на Диего Армандо Марадона. Фудбалскиот бесмртник од Аргентина почина во својот дом на 60-годишна ...

Синот на Марадона со потресна посвета до својот сакан татко

Точка - 25.11.2021

Денеска навршува точно една година од траорниот 25-ти ноември, денот кога аргентинските новинари со шок и со солзи во очите ја пренсоа веста за смртта на Диего Армандо Марадона. Фудбалскиот бесмртник од Аргентина почина во својот дом на 60-годишна ...

Пред да биде закопан, Марадона останал без срце

Вечер Прес - 25.11.2021

Познати се неколку нови детали околу истрагата која се води во Аргентина, а се однесува на смрта на легендарниот фудбалер, Диего Армандо Марадона. Во јавноста беше овјавена и информацијата дека една навивачка група планирала да го украде срцето на ...

Пикси ја памети пораката на Марадона: Драган слушај ме, биди внимателен...

Gol.mk - 25.11.2021

Селекторот на репрезентацијата на Србија , Драган Стојковиќ - Пикси, направи интервју со „Газета дело Спорт“ во кое откри интересен разговор со покојниот Диего Армандо Марадона. Србинот го откри советот кој го добил од аргентинскиот генијалец, кој ...

Годишнина од смртта на Диего Марадона

Точка - 25.11.2021

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, ...

Година дена без Марадона

Денар - 25.11.2021

Пред точно една година почина еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Иконата на аргентинскиот фудбал, почина од срцев удар на 60-годишна возраст. Во кариерата настапувал за Аргентинос јуниорс, Бока јуниорс, Барселона, ...

Синот на Марадона со ПОТРЕСНА ПОРАКА: Би можел да се симнеш барем на минута, да ме прегрнеш…

Курир - 25.11.2021

Би можел да се симнеш барем на минута, да ме прегрнеш и малку заедно да се смееме. Имам да ти кажам многу работи, многу песни за пеење, многу натпревари за гледање. Тато, помина една година откако замина. Летај високо, онака како што знаеш.

Синот на Марадона со ПОТРЕСНА ПОРАКА: Би можел да се симнеш барем на минута, да ме прегрнеш…

Zoom - 25.11.2021

Би можел да се симнеш барем на минута, да ме прегрнеш и малку заедно да се смееме. Имам да ти кажам многу работи, многу песни за пеење, многу натпревари за гледање. Тато, помина една година откако замина. Летај високо, онака како што знаеш.