TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првата дама на САД е заразена со ковид, има лесни симптоми

Слободен Печат - 16.08.2022

Американската прва дама, Џил Бајден , денеска добила позитивен тест за ковид-19, соопшти Белата куќа. По негативниот тест вчера за време на редвоното тестирање, Бајден синоќа започнала да чувствува симптоми слични на настинка.

Првата дама на САД позитивна на ковид додека е на одмор

Р.С.Европа - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на коронавирус, откако разви благи симптоми додека е на одмор со нејзиниот сопруг во Јужна Каролина, соопшти во вторникот Белата куќа. Брзиот антигенски тест првично бил негативен, но ПЦР тестот се покажал ...

Првата дама на САД позитивна на Ковид-19

Курир - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.

Првата дама на САД има корона

Канал5 - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на коронавирус, јавуваат американските медиуми. Да потсетиме, американскиот претседател Џо Бајден за прв пат беше позитивен на коронавирусот на 21 јули годинава.

Првата дама на САД Џил Бајден позитивна на коронавирус

Глас на Америка - 16.08.2022

Првата дама на САД Џил Бајден е позитивна на ковид -19 и има „благи симптоми“, соопшти денес Белата куќа, објави Асошиетед прес. Претседателот Џо Бајден продолжува да биде негативен откако неодамна го прележа вирусот, но ќе носи маска во затворен ...

КОРОНА ВО БЕЛАТА КУЌА: Џил Бајден е позитивна, ќе биде во изолација!

Во Центар - 16.08.2022

Џил Бајден е позитивна на корона вирусот, изјави нејзиниот Директор за комуникации во вторникот, а првата дама ќе биде во изолација уште најмалку пет дена. Во изјавата на Елизабет Александар се вели дека Бајден (71) „има само благи симптоми“ на ...

Џил Бајден позитивна на Ковид-19

Независен - 16.08.2022

САД – Првата дама Џил Бајден е позитивна на тестот за Ковид-19, изјави нејзината портпаролка во вторникот. „Откако тестот беше негативен за Ковид-19 во понеделникот за време на нејзината редовна каденца на тестирање, првата дама почна да развива ...

Првата дама на САД позитивна на коронавирус, откриена нејзината состојба

Локално - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на коронавирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа. Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави ...

Првата дама на САД е позитивна на корона

Макфакс - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа. Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави ...

Првата дама на САД е позитивна на корона

А1 On - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа. Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави ...

Вирусот „не ја прескокна“ ниту првата дама на САД: Џил Бајден закачи корона

Press24 - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа. Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави ...

Првата дама на САД е позитивна на корона

Точка - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на корона вирусот и има благи симптоми, соопшти денеска Белата куќа. Таа ќе престојува во приватна резиденција во Јужна Каролина, а ќе се врати во Вашингтон по два последователни негативни теста, објави ...

Првата дама на САД е заразена со Ковид-19

Фокус - 16.08.2022

Првата дама Џил Бајден е позитивна на тестот за Ковид-19, изјави нејзината портпаролка во вторникот. „Откако тестот беше негативен за Ковид-19 во понеделникот за време на нејзината редовна каденца на тестирање, првата дама почна да развива симптоми ...

Џил Бајден е позитивна на ковид додека е на одмор

Нетпрес - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на коронавирус, откако разви благи симптоми додека е на одмор со нејзиниот сопруг во Јужна Каролина, соопшти во вторникот Белата куќа. Брзиот антигенски тест првично бил негативен, но ПЦР тестот се покажал ...

Првата дама на САД позитивна на Ковид-19

Република - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.

Првата дама на САД позитивна на Ковид-19 со лесни симптоми

Опсервер - 16.08.2022

– Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.

Сопругата на Џо Бајден позитивна на корона, по две вакцини и две бустер дози

ММС - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.

Првата дама на САД позитивна на Ковид-19 со лесни симптоми

Во Центар - 16.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.

Првата дама на САД позитивна на Ковид-19 со лесни симптоми

MakPress - 17.08.2022

Првата дама на САД, Џил Бајден, денеска е дијагностцирана со вирусот на Ковид-19 откако тестот покажал позитивен резултат, соопшти денеска директорот за комуникации во канцеларијата на првата дама, Елизабет Александар.