TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 1913 случаи на коронавирус, починаа 16 лица, дополнително регистрирани уште пет починати

ТВ21 - 22.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.219 тестови, а регистрирани се 1.913 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 888, Битола – 148, Кавадарци – 111, Куманово ...

Регистрирани се 1.913 новозаразени со ковид-19, оздравени се 1.353 пациенти, починал 21 заболен

Канал5

Уште 21 лице ја загуби битката за живот, 1.913 новозаразени со ковид-19, 243 лица повторно заразени

МКД

ОМИКРОН ПРОДОЛЖУВА ДА КОСИ Починаа 21 лице, регистрирани се 1.913 новозаболени од кои 243 се реинфекции

+инфо

Денеска се регистрирани 1.913 случаи на Ковид-19, починаа 21 лице

24 Вести

Регистрирани 1.913 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 1.353 лица

Frontline

Починаа 16 лица во болница и 5 во домашни услови, регистрирани се 1.913 нови случаи

Нетпрес

Вечер Прес Бриф Опсервер CivilMedia

Короната коси: Над 20 починати и околу 2000 новозаразени

Centar - 22.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.219 тестови, а регистрирани се 1.913 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 888, Битола – 148, Кавадарци – 111, Куманово ...

Нови 1.913 случаи на ковид, 16 починати

Слободен Печат

Нови 1913 случаи и 21 починат пациент од корона вирус

Фокус

Нови 21 починати и 1.913 позитивни на ковид-19

Н.Македонија

Над 20 починати од Ковид 19, нови 1913 заболени

Lider

Регистрирани нови 59 случаи со Ковид-19 во Охрид, 28 оздравени, двајца починати

OhridNews - 22.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 7.219 тестови, а регистрирани се 1.913 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 888, Битола – 148, Кавадарци – 111, ...

Нови 2.071 случај на Ковид-19, оздравени 1.450, починале 11 лица

Телма

11 починати и 2.071 новозаразен со Ковид-19

Радио МОФ