TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Слета првиот воено-транспортен авион

ТВ21 - 03.12.2021

На скопскиот аеродром слета првиот воено-транспортен авион со кои се транспортираат телата на 45-те граѓани кои загинаа во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во ...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

ТВ21 - 03.12.2021

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа во Бугарија. Според информациите, шрвиот авион се очекува околу 11:15 часот, а телата веднаш ќе бидат упатени кон ...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

4NEWS

Слетаа авионите со посмртните останки

Сител - 03.12.2021

На аеродромот во Скопје слетаа авионите со посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа. Останките ги пречекаа претседателот на државата Стево Пендаровски, претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев, првиот вицепремиер ...

ФОТО: На скопскиот аеродром слетаа авионите со посмртните останки на македонските државјани

Курир

ФОТО| На скопскиот аеродром слетаа авионите со посмртните останки на македонските државјани

Нетпрес

ВИДЕО: Пристигнаа двата воено-транспортен авион

4NEWS - 03.12.2021

На скопскиот аеродром слета и вториот воено-транспортен авион со кои се транспортираат телата на 45-те граѓани кои загинаа во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во ...