TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса

Курир - 05.12.2023

Поранешниот полски претседател и добитник на Нобеловата награда за мир Лех Валенса е префрлен во болница поради тешка форма на Ковид-19, изјави денеска негов соработник. Објавата на Фејсбук страницата на Валенса покажа слика од него во кревет со ...

Лех Валенса хоспитализиран поради Ковид-19

Р.С.Европа - 05.12.2023

Лех Валенса(80), поранешен претседател на Полска и добитник на Нобеловата награда за мир, е хоспитализиран како тежок случај на Ковид-19, изјави денеска(5.12) негов соработник, јави „Асошиејтед прес“.

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса поради тешка форма на Ковид

Независен - 05.12.2023

Поранешниот полски претседател и добитник на Нобеловата награда за мир Лех Валенса е префрлен во болница поради тешка форма на Ковид-19, изјави денеска негов соработник. Објавата на Фејсбук страницата на Валенса покажа слика од него во кревет со ...

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса

Нетпрес - 05.12.2023

Поранешниот полски претседател и добитник на Нобеловата награда за мир Лех Валенса е префрлен во болница поради тешка форма на Ковид-19, изјави денеска негов соработник. Објавата на Facebook страницата на Валенса покажува фотографија од него во ...

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса поради тешка форма на Ковид

MakPress - 06.12.2023

Поранешниот полски претседател и добитник на Нобеловата награда за мир Лех Валенса е префрлен во болница поради тешка форма на Ковид-19, изјави денеска негов соработник. Објавата на Фејсбук страницата на Валенса покажа слика од него во кревет со ...