TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуел на две подмладени селекции: Може ли Македонија до изненадување против Русија?

Екипа - 22.01.2021

Македонија и Русија ќе излезат денеска на мегдан во Каиро (15.30 часот), во битка која од овие две селекции ќе стигне до првата победа во главната фаза од СП 2021. Нашиот национален тим пред два дена убедливо загуби против Словенија, додека Русите ...

Македонија против „зборнаја“ сака прва победа во главната фаза на СП

Gol.mk